Poczucie czasu i przemijania

/ geralt

  

W miarę upływu lat psychologiczne odczucie czasu zmienia się. Nie bez znaczenia jest kontekst życiowy. Dla pięciolatka jeden rok to jedna piąta jego życia – czyli bardzo długi okres czasu. Dla siedemdziesięciolatka jeden rok to tylko jedna siedemdziesiąta jego życia - czyli subiektywnie krótki okres życia.

Z jednej strony w miarę starzenia się czas biegnie coraz szybciej, z drugiej strony życie wciąż traktujemy jako niewyczerpane źródło.

„Ponieważ nie znamy dnia swojej śmierci, traktujemy życie jako niewyczerpane źródło. A przecież wszystko zdarza się tylko określoną i niewielką liczbę razy. Jak często przypomnisz sobie popołudnie z dzieciństwa, to które tkwi w tobie tak głęboko, że nie wyobrażasz sobie bez niego życia? Może cztery, pięć razy, a nawet mniej. Ile razy zobaczysz wschód księżyca w pełni? Może dwadzieścia. A jednak życie wydaje się niewyczerpane.” Fragment narracji z filmu Bernardo Bertolucciego ,,Pod osłoną nieba”  na podstawie powieści Paula Bowlesa pod tym samym tytułem. 

Przemijający czas może być pomocą w refleksyjnym spojrzeniu na całe życie. Stała refleksja może się stać drogą do osiągnięcia mądrości serca. 

Poczucie sensu, w istotny sposób wpływa na psychikę i samopoczucie. Warto mieć przekonanie, że to, co robimy ma sens.

Nie pójdzie na marne żadne działanie podjęte z miłości, nie zatraci się żadna szczera troska o innych, żadne ofiarne zmęczenie.
Mimo, że wydaje się nam, że nasze wysiłki nie przyniosły żadnych rezultatów. To wszystko będzie istniało, będzie przyczyniać się do dobra. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Robili narkotyki z leków

Zlikwidowano laboratorium metamfetaminy / cbsp.policja.pl

  

Policjanci z CBŚP zlikwidowali w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku laboratorium metamfetaminy. Zabezpieczyli 93 litry substancji służących do wytwarzania narkotyku i prawie 390 gramów metamfetaminy. Zatrzymano trzy osoby, z czego dwie zostały aresztowane.

Jak poinformował st. sierż. Paweł Żukiewicz z CBŚP, funkcjonariusze z wrocławskiego Zarządu CBŚP pod koniec października uzyskali informację o tym, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie lubańskim mogą być wytwarzane narkotyki.

Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku. Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej policji. W swojej wstępnej opinii stwierdził on, że w laboratorium produkowano metamfetaminę z preparatów medycznych

– powiedział Żukiewicz. Zabezpieczono także niemal 390 g metamfetaminy.

Policjantów z CBŚP wsparli w akcji funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak poinformował Żukiewicz, policjanci zatrzymali trzy osoby. - Dwie usłyszały zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także dodatkowo jedna z nich zarzut handlu narkotykami. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Trzecia z zatrzymanych osób po przesłuchaniu została zwolniona – powiedział.

Sąd Rejonowy w Lubaniu tymczasowo aresztował dwóch podejrzanych.

Żukiewicz podkreślił, że to czwarte zlikwidowane przez policjantów z wrocławskiego Zarządu CBŚP laboratorium produkujące amfetaminę lub metamfetaminę. Łącznie zatrzymano już 62 osoby, a 70 jest podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczono też 47,5 kg narkotyków syntetycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl