W Łodzi powstanie Centrum Kreatywności

/ pixabay.com/ cc0/ TeroVesalainen

  

Pierwsze w kraju Centrum Kreatywności, którego celem będzie inspirowanie osób przedsiębiorczych do podejmowania działalności z wykorzystaniem technologii cyfrowych, otworzy w grudniu w Łodzi Związek Cyfrowa Polska we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Dziś umowę w tej sprawie podpisały władze ŁSSE i przedstawiciele Związku Cyfrowa Polska, zrzeszającego największych producentów z branży nowoczesnych technologii takich jak m.in. Samsung, HP, Sony, Google, Canon czy Panasonic.

- Od lat zajmujemy się prezentowaniem nowych technologii cyfrowej rzeczywistości, która już nas otacza i od której nie ma odwrotu. Uczymy, jak odnaleźć się w tym nowym cyfrowym świecie w globalnej gospodarce. Nowe technologie zawładnęły wieloma aspektami naszego życia – kulturą, życiem społecznym, gospodarczym, biznesem. Chcemy inspirować młodych przedsiębiorców, studentów i ludzi kultury, w jaki sposób nowe technologie można wykorzystać

– podkreślił prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Zdaniem wiceprezes ŁSSE Agnieszki Sygitowicz, Centrum Kreatywności będzie elementem rozwijającym już istniejący na terenie ŁSSE projekt Startup Spark, który - m.in. poprzez łączenie debiutujących innowacyjnych firm z uznanymi partnerami korporacyjnymi - stworzono z myślą o wspieraniu startupów.

- To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, przetestować i zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukcesy w biznesie. Oprócz startupów zaprosimy do niego nowe grupy – influencerów, studentów, youtuberów, łódzkie uczelnie – Szkołę Filmową i Akademię Sztuk Pięknych – wszystkich tych, którzy chcieliby tworzyć i rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie i kreatywność

– dodała.

Jak podał koordynator Centrum Kreatywności Przemysław Pyziel, w ośrodku odbywać się będą cykliczne spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w prowadzeniu innowacyjnego biznesu oraz nauczą, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w tworzeniu nowych przedsięwzięć i inicjatyw. Planowane są też warsztaty i szkolenia związane z designem i tradycyjnym rzemiosłem.

Centrum Kreatywności będzie mieścić się w budynku Hydroforni na terenie zabytkowego postindustrialnego kompleksu ŁSSE w Łodzi. Obiekt zostanie designersko zaaranżowany i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Otwarcie placówki ma nastąpić w grudniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS w górę, KO - bez zmian, PSL - pikuje. Nowy sondaż, ale lider ten sam

zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) otrzymałaby poparcie 34 proc. osób deklarujących chęć wzięcia udziału w głosowaniu. 24 proc. poparłoby Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesną), a PSL balansuje na skraju progu wyborczego. To wnioski z listopadowego sondażu Kantar Public.

Na trzecim miejscu znalazł się ruch Kukiz'15 z 9 proc. poparciem; w następnej kolejności SLD - 7 proc. głosów.

Zjednoczona Prawica, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, otrzymała poparcie wyższe o 3 punkty procentowe - podkreśla Kantar Public.

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie takie samo, jak przed miesiącem. Wzrost o 1 punkt procentowy odnotował Kukiz’15; Polskie Stronnictwo Ludowe – spadek o 3 punkty procentowe. SLD utrzymało wynik na poziomie sprzed miesiąca.

[polecam:http://niezalezna.pl/245966-zjednoczona-prawica-rzadzi-a-platformie-nowoczesna-juz-niewiele-pomoze]

W listopadzie poniżej progu wyborczego ponownie znalazły się: partia Wolność (2 proc.), Partia Razem (2 proc.).

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos. Od października odsetek ten nie uległ zmianie.

68 proc. Polaków zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach, przy czym 40 proc. raczej zagłosowałoby, a 28 proc. zdecydowanie przystąpiłoby do głosowania.

Przeciwne stanowisko zadeklarowało 23 proc. ankietowanych: 11 proc. twierdzi, że raczej by nie zagłosowało, a 12 proc. zdecydowanie nie zagłosowałoby. 9 proc. Polaków jeszcze nie zdecydowało, czy oddadzą swój głos w wyborach.

W listopadzie odnotowano nieznaczny wzrost odsetka osób, które wybierają się na wybory (o 2 punkty procentowe względem października), znacząco jednak zmieniła się relacja osób zdecydowanych na udział w głosowaniu i tych, którzy raczej oddadzą swój głos - odsetek zdecydowanych respondentów zmalał o 5 punktów procentowych, natomiast odsetek osób deklarujących, że raczej zagłosują, wzrósł o 7 punktów procentowych. Odsetek osób niezdecydowanych zmalał o dwa punkty procentowe

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 9–15 listopada na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat (preferencje partyjne: N=697 – osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach). Badanie przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl