Zobacz, jak Polacy z Hamburga świętują 100-lecie odzyskania niepodległości

zdjęcie ilustracyjne

  

Zapraszamy na transmisję z obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie organizują Kluby „Gazety Polskiej” w Hamburgu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Transmisję rozpoczynamy w niedzielę od godz. 12.30.

Prezydenta Andrzeja Dudy w Hamburgu co prawda nie będzie, ale przesłał on organizatorom list, w którym napisał m.in.:

„W roku stulecia powrotu Rzeczypospolitej do grona wolnych państw, w hołdzie rodakom w kraju i na obczyźnie, którzy przez lata walczyli i zabiegali o wolną Ojczyznę; dla uczczenia zasług Ojców Niepodległości oraz całego Narodu, których zjednoczonym staraniem Polska odrodziła się po latach niewoli; z wyrazami uznania dla organizatora Klubów „Gazety Polskiej” w Hamburgu oraz wszystkich partnerów za upamiętnienie jednego z najważniejszych w historii Polski wydarzeń; w przekonaniu, że uroczystość będzie znakomitą okazją do jednoczenia Polaków w Niemczech; z życzeniami, aby podejmowane przez Państwa inicjatywy inspirowały do działań dla dobra i pomyślności Rzeczypospolitej”.

W programie uroczystości, która odbędzie się w sali przy katolickim kościele św. Józefa, przewidziane jest przemówienie Konsula Generalnego w Hamburgu Piotra Golemy, występ Bartka Kurowskiego, śpiew pieśni patriotycznych, prelekcja dr. Przemysława Benkena z IPN na temat Niepodległej, a także występ chóru „Cantando” z Pleśnej koło Tarnowa.

Portal niezalezna.pl oraz Stream1.pl – patroni medialni uroczystości, zapraszają na transmisję z obchodów. Zaplanowaliśmy relację live oraz studio, do którego zaprosiliśmy znamienitych gości. Rozpoczynamy w niedzielę od godz. 12.30.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uciekł przed policjantami na dach

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Huczne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości zapamięta 75-letni tarnowianin. Mężczyzna po spożyciu alkoholu postanowił wrócić do domu samochodem. Wsiadając za kierownicę swojego golfa, uszkodził inny pojazd zaparkowany przy ulicy. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i schował się w swoim domu.

Zaalarmowani policjanci przyjechali na miejsce kolizji. Tu okazało się, że kierowca schował się przed nimi … na dachu swojego domu za kominem, chcąc w ten sposób uniknąć odpowiedzialności.

Podczas badania trzeźwości mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on usłyszał zarzut prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Za jazdę samochodem w takim stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum 3 lata oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl