Winogronowa dieta oczyszczająca

/ Couleur

  

Skuteczność winogronowej diety oczyszczającej w zwalczaniu zmian nowotworowych została odkryta w latach dwudziestych poprzedniego stulecia.

Przetworzone owoce, czyli miąższ, skórki i pestki, zawierają wiele substancji odżywczych o potwierdzonym działaniu rakobójczym, należą do nich: kwas elagowy, katechiny, kwercetyna, OPC i PCO (oligoproantocyjanidyny oraz oligo-procyjanidyny), rezweratrol (odpowiedzialny za ciemną pigmentację skórki od winogron), pterostilbeny, selen, likopen, luteina, laetrile (amigdalina lub inaczej
witamina B17), beta-karoten, kwasy kawowy i ferulowy (oba mają działnie rakobójcze) kwas galusowy. Dotyczy to przede wszystkim winogron odmiany Concord o granatowo-czarnych owocach - pisze w swojej książce pt. „Filary zdrowia” dr Mark Sircus, specjalista w dziedzinie  medycyny naturalnej. 

Zawarte w winogronach substancje z jednej strony eliminują komórki rakowe, z drugiej wspomagają odtruwanie organizmu. Opisywana tu terapia przeciwrakowa jest dziełem Johanny Brandt, która przez wiele lat prowadziła badania nad skutecznością różnorodnych diet, co w końcu naprowadziło ją na trop leczniczego działania winogron. Pierwsze wydanie książki opisującej kurację winogronową ukazało się w latach dwudziestych XX wieku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Zimna Wojna" z nową nagrodą

/ mat. pras.

  

Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna", który kandyduje w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, otrzymał w piątek nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) na 29 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie.

Jak podkreślono w werdykcie, wyróżnienie zostało przyznane za "artystyczne wykorzystanie czarno-białych zdjęć, które podkreślają romantyczny związek między dwiema postaciami w trudnej powojennej sytuacji".

W piątek miała też miejsce premiera filmu Pawlikowskiego w szwedzkich kinach. Obraz otrzymał najwyższą ocenę (pięć gwiazdek) w rankingu dwóch największych gazet codziennych: "Dagens Nyheter" oraz "Svenska Dagbladet".

Główną nagrodę Brązowego Konia na sztokholmskim festiwalu za film "Firecrackers" zdobyła kanadyjska reżyserka Jasmin Mozaffari.

Film "Zimna Wojna" zdobył Złote Lwy oraz nagrody za najlepszy montaż i dźwięk na tegorocznym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Na początku listopada "Zimna Wojna" otrzymała także kilka nominacji do Europejskiej Nagrody Filmowej (The European Film Awards). Wśród ogłoszonych w czwartek ośmiu laureatów tej nagrody, nazywanej niekiedy "europejskimi Oscarami", znalazł się Jarosław Kamiński, montażysta "Zimnej wojny".

Polski film ma jeszcze szanse na nagrodę w pięciu kategoriach nagrody. Jest bowiem nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategoriach: film, scenarzysta (Paweł Pawlikowski), reżyser (Paweł Pawlikowski), aktorka (Joanna Kulig) oraz aktor (Tomasz Kot).

Tematem tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie, na którym pokazano 159 filmów z 60 krajów, była demokracja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl