Jarosław Kaczyński ma wiadomość dla opozycji."Na anty-PiS-ie niczego się nie zbuduje"

Jarosław Kaczyński / twitter.com/pisorg

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński gości dziś w Siedlcach, gdzie wspiera kandydata na prezydenta tego miasta Karola Tchórzewskiego. W swoim wystąpieniu podkreślił, że - wbrew wielu przekazom medialnym - Prawo i Sprawiedliwość osiąga duże sukcesy i idzie do przodu z potrzebnymi reformami.

Przed chwilą padły ważne słowa: żeby mieć efekty, trzeba umieć. To bardzo ważne stwierdzenie. Nasz kandydat Karol Tchórzewski powiedział,że na "anty-PiSie" niczego się nie zbuduje. I to jest święta prawda! Ale oczywiście ktoś, kto ma trochę inne poglądy niż my, może postawić pytanie: czy wy umiecie? Czy te rządy PiS pokazały te umiejętności? Wiem, że są w Polsce potężne środki masowego przekazu, które twierdzą, że w Polsce jest inaczej niż jest. Że nie ma sukcesów, a że są porażki czy klęski. Krótko mówiąc, ludziom wykształconym można wmówić całkowitą bzdurę. Można pokazać, że czarne jest białe, a białe jest czarne.

- zaznaczył Jarosław Kaczyński.

A jak jest naprawdę? Tu prezes PiS nie pozostawił wątpliwości...

Za nami przemawia każda dziedzina życia społecznego,ekonomicznego i politycznego. We wszystkich tych dziedzinach uzyskaliśmy naprawdę bardzo dobry rezultat.

- powiedział.

Jakie są różnice między rządami PiS a "totalną opozycją"? Jak mówił Jarosław Kaczyński...

Poprzednia władza była władzą klientystyczną, była gotowa godzić się na wszystko w imię międzynarodowej kariery jednego czy dwóch ludzi. Nie o to chodzi. Chodzi o pozycję państwa, a my o nią zabiegamy skutecznie. Zapewniam Państwa, że będzie tak dalej.

Prezes PiS podkreślił także, że współpraca samorządu z rządem jest niezwykle potrzebna, a jest ona w stu procentach możliwa wtedy gdy władze centralne i samorządowe pochodzą z tego samego obozu politycznego.

Żeby osiągnąć ten ostateczny sukces, a to dziś w kategoriach historycznych możliwe jest do osiągnięcia szybko, jest potrzebna dobra władza na wszystkich szczeblach, nie tylko w centrali. W Polsce samorząd ma bardzo dużo władzy. jeżeli porównać zakres uprawnień samorządu w Polsce czy we Francji, to tam nadzór władzy centralnej jest dalej idący niż w Polsce. Żeby ten rozwój szedł szybciej, musi być pewna koordynacja. Najlepiej ona wypada wtedy, kiedy mamy symetrię polityczną między władzą w Warszawie, a władzą w poszczególnych miastach.

- mówił Jarosław Kaczyński.

Nie zabrakło także odniesienia do opozycji, która bez zastanowienia krytykuje każdy pomysł, przedstawiany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W Polsce mamy dziś wojnę totalną, którą nam wypowiedziała opozycja. My wojny nie chcemy, chcemy zgody współpracy. Chcemy wspólnego celu!

- powiedział Kaczyński.

Szef PiS podsumował także wyniki wyborów samorządowych i była to bardzo optymistyczna ocena.

Chociaż PKW po dziś dzień nie ogłosiła wyników w sejmikach, to myśmy te wybory zdecydowanie wygrali. Uzyskaliśmy grubo ponad 5 milionów głosów. To dużo więcej niż uzyskaliśmy w 2005 roku, gdy wygraliśmy w Polsce wybory parlamentarne. Możemy się cieszyć z tego, że mamy sześć naszych województw, to sześciokrotna poprawa!

- zaznaczył. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak długo atakowali Polskę, że przegapili „żółte kamizelki”. Europosłowie żądają debaty o Francji!

żółte kamizelki - Francja / KRIS AUS67; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, podczas otwarcia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zgłosiła wniosek o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji. W imieniu EKR wniosek przedstawił europoseł Ryszard Czarnecki.

Eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że gdy tak ochoczo debatowano nad rzekomo zagrożoną demokracja w Polsce, przegapiono to, co dzieje się we Francji.

Francja jest jednym z dwóch najważniejszych krajów UE. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w tym kraju - w ostatnie cztery weekendy na ulice francuskich miast wyszły setki tysięcy demonstrantów, ponad 2 tys. zostało aresztowanych, blisko 900 osób zostało rannych. Przed chwilą przyjęliśmy propozycję Grupy Zielonych, aby omawiać sytuację w Republice Czeskiej.

- mówił Ryszard Czarnecki.
 
Europoseł PiS przypomniał, że skoro wcześniej Parlament Europejski dyskutował na temat sytuacji w Rumunii, na Węgrzech, w Polsce, to teraz powinien zająć się ostatnimi wydarzeniami we Francji, ponieważ ta sytuacja jest ważna z punktu widzenia całej UE.
 
To są też nasze problemy, wydaje mi się, że taka debata jest konieczna, żeby uniknąć zarzutu hipokryzji, podwójnych standardów i że rozmawiamy tylko o krajach Europy Środkowo-Wschodniej a nie o krajach Europy Zachodniej, w tym Francji.
- mówił w Parlamencie Europejskim Ryszard Czarnecki.
 
Jak się dowiedzieliśmy Parlament Europejski nie poparł tego wniosku, jednak grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zapowiada, że już w środę wystąpi do Konferencji Przewodniczących PE o przeprowadzenie debaty na temat kryzysu demokracji we Francji w czasie kolejnej sesji plenarnej.
 
Ponieważ od wielu dni ogniskuje to uwagę całego świata i dochodzi do bardzo niepokojących wydarzeń, brutalności policji, zatrzymań i ogólnego chaosu, więc jest oczywiste, że Parlament, który wcześniej reagował znacznie energiczniej w bardziej wątpliwych sytuacjach, powinien o tym porozmawiać.
- tłumaczy Ryszard Legutko, przewodniczący Grupy EKR.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl