Tak licealiści uczcili 100-lecie niepodległości! Piękny happening - zobacz WIDEO

Uczniowie I LO w Ostrołęce / screen z materiału wideo

  

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce w wyjątkowy sposób postanowili uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowali wyjątkowy happening, a do przedstawienia efektów trzeba było użyć drona. Warto to zobaczyć!

W miniony czwartek uczniowie ostrołęckiego I LO ubrali się w białe i czerwone koszulki. Ustawili się tak, by ułożyć napis "100 lat Niepodległości". Efekty nagrano przy pomocy drona - trzeba przyznać, że tego typu happening wypadł niezwykle ciekawie, a uczniowie pokazali, że są prawdziwymi patriotami!

100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzić będziemy 11 listopada br.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ludowe kołysanki i symbole macierzyństwa. Niezwykła wystawa w Toruniu

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek o godz. 17:00. Wstęp wolny! / Fot. etnomuzeum.pl/wernisaz_wystawy/

  

Wernisaż wystawy "Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść" odbędzie się w piątek 30 listopada w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Otwarciu czasowej ekspozycji będą towarzyszyły wykonywane na żywo kołysanki ludowe.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy miłośnicy sztuki i tradycji, gdyż wstęp na nie jest wolny. Kuratorką i autorką scenariusza wystawy jest Aleksandra Jarysz, a za oprawę plastyczną odpowiadała Barbara Górka.

Tematem przewodnim ekspozycji będzie rodzicielstwo. Na wystawę złożą się eksponaty, którymi dysponuje Muzeum Etnograficzne - elementy sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, ale także obrazy współczesne z kolekcji innych muzeów oraz wypożyczone od prywatnych właścicieli.

Wystawa "ma na celu ukazanie kulturowych zmian zachodzących w ujęciu tego tematu i przedstawienie go w szerokim kontekście społecznym"

- informują organizatorzy.

Na ekspozycję złożą się obrazy, fotografie, filmy, plakaty, rejestracje teatralne, blogi internetowe, poradniki dla matek, a także prywatne pamiątki związane z macierzyństwem.

Ekspozycja będzie miejscem dyskursu na temat ideału matki, archetypów Ewy i Maryi (w tym fenomenu kultu maryjnego w Polsce), a także przemian ról społecznych warunkowanych płcią oraz biologicznego aspektu macierzyństwa wraz z ukazaniem codzienności matek

- wskazuje muzeum na swojej stronie internetowej.

Organizatorzy dodają, że to pierwsza tego typu wystawa o tej tematyce, wykorzystująca tak różnorodne środki wyrazu, która będzie prezentowana w jakimkolwiek muzeum etnograficznym na terenie Polski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl