Premier spotkał się z repatriantami

/ Twitter/ PremierRP

  

Spóźniona sprawiedliwość dziejowa musi być stopniowo naprawiana; późno, ale w końcu zaczęliśmy naszych rodaków ze Wschodu ściągać do Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z repatriantami w Pułtusku.

Premier wręczył w piątek decyzje o nadaniu obywatelstwa polskiego 21 repatriantom. "To wielka radość, że dzisiaj taka spóźniona sprawiedliwość historyczna, dziejowa zaglądnęła tutaj do Pułtuska, na tę ziemię, na którą przybyliście, a która zawsze byłą waszą ziemią" - powiedział szef rządu.

Premier zwrócił się do repatriantów, mówiąc: "Wasi rodzice, dziadkowie, kiedy byli wywożeni, czasami w jedną walizkę musieli spakować cały swój dobytek, zawsze mieli Polskę w sercu i na tamtej dalekiej, nieludzkiej ziemi, przez wiele lat, na pewno czuli się zapomniani" - podkreślił Morawiecki.

"Doszliśmy do wniosku, że ta spóźniona sprawiedliwość dziejowa musi być stopniowo naprawiana" - oświadczył premier. Podziękował repatriantom za to, że znowu są w Polsce i że razem z nimi możemy budować naszą ojczyznę.

"Polskość to taka właśnie oryginalna, absolutnie unikalna siła ducha (...) Rozproszeni po całym świecie, niszczeni przez wielkich wrogów - Niemców, Sowietów - przetrwaliśmy i rozwijamy się, rośniemy. W końcu późno, ale zaczęliśmy naszych rodaków ze Wschodu ściągać do Polski"

- mówił Morawiecki.

Premier oświadczył, że rząd chce, aby rodacy, którzy w ostatnim czasie wyjechali za granicę, m.in. do Wielkiej Brytanii, przyjeżdżali z powrotem do Polski. "To jest nasza polska wspólnota, czujemy się za nią odpowiedzialni" - zaznaczył szef rządu.

"Chcemy urządzać życie tutaj w Polsce tak, żeby było ono najlepsze dla wszystkich, żeby było sprawiedliwe. Cieszymy się, że coraz bardziej się takim staje"

– mówił szef rządu. "Wierzę w to, że pomocą państwa będziemy w stanie zmieniać dalej Polskę, że będziemy starać się, aby Polska była krajem coraz silniejszym, piękniejszym, zasobnym, sprawiedliwym i dumnym" – oświadczył Morawiecki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"To jednak tylko drobny cwaniaczek". Tak internauci reagują na dziecinne tłumaczenia Tuska

Donald Tusk / flickr.com/ EU2017EE Estonian Presidency/ creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Nie milkną echa słów Donalda Tuska, który mówił w sobotę o „pokonaniu współczesnych bolszewików”. A że ta wypowiedź wywołała niemały skandal, dzisiaj szef Rady Europejskiej zamieścił tweeta, w którym tłumaczy, o co mu chodziło. Nie udało mu się jednak przekonać internautów. Zobaczcie, jak reagują!

Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików

- mówił w sobotę w Łodzi były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk do uczestników Igrzysk Wolności.

Na te słowa była ostra reakcja. Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski stwierdził, że "to haniebne słowa. Moim zdaniem Donald Tusk zaczął już kampanię".

[polecam:https://niezalezna.pl/245208-to-byly-haniebne-slowa-nie-ma-watpliwosci-posel-kukiz3915-takze-tego-ze-tusk-szykuje-sie-na-wybory]

- Nie mogę uwierzyć, że Donald Tusk przyjeżdża do ojczyzny i w przeddzień Święta Niepodległości jedynym jego przesłaniem są słowa o „współczesnych bolszewikach” - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/245078-o-wspolczesnych-bolszewikach-w-takie-swieto-szef-kprm-w-szoku-po-slowach-tuska]

Natomiast dzisiaj Donald Tusk zamieścił na swoim profilu pewne wyjaśnienie:

[polecam:https://niezalezna.pl/245215-tusk-tlumaczy-sie-ze-slow-o-wspolczesnych-bolszewikach-dziecinna-wymowka]

Internauci nie kryją, co myślą na temat tych skandalicznych słów i tak dziecinnego tłumaczenia. 

Zareagował nawet minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński:

Zobaczcie sami:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wol