PSL nawet się nie kryje... Ludowcy mówią wprost, z kim chcą rządzić!

Logo PSL / By Polish People's Party - http://www.psl.pl/do_pobrania/, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20480751

  

Polskie Stronnictwo Ludowe nawet nie kryje się z tym, że liczy na to, iż po wyborach samorządowych będzie mogło nadal współrządzić wraz z Platformą Obywatelską w Wielkopolsce.

Cztery lata temu PSL wprowadziło w Wielkopolsce do sejmiku 12 radnych. W 2010 roku było to siedem osób.

Szef PSL w Wielkopolsce Andrzej Grzyb powiedział dziś na konferencji prasowej, że liczy na to, że. podobnie jak w obecnej kadencji, po wyborach województwem nadal rządzić będzie koalicja PO-PSL.

"Według ostatnich badań w Wielkopolsce możemy liczyć na ok. 16 proc. poparcia, liczymy na wynik podobny do tego sprzed 8 lat. Jeżeli wynik wyborczy okaże się pozytywny dla ugrupowań tworzących obecnie koalicję i nasi partnerzy potwierdzą, że nie zmieniają swojego nastawienia, to z naszej strony jest możliwość kontynuowania współpracy po wyborach” – powiedział Grzyb.

Pytany o to, czy wyklucza możliwość współpracy z PiS na poziomie sejmiku powiedział, że "na poziomie regionalnym takich deklaracji nie składamy, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia na poziomie lokalnym – one są możliwe". Zastrzegł przy tym, że wszelkie ostateczne decyzje będą podejmowane po poznaniu wyniku wyborczego.

Jeden z liderów list PSL, obecny wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak powiedział, że "po 20 latach współuczestniczenia w sprawowaniu władzy w województwie” Stronnictwo „idzie z ofertą kontynuacji dobrych działań, dobrych wzorców".

"W czasie nadchodzącej kadencji będą negocjowane warunki programu regionalnego na nową perspektywę finansową. Działacze PSL brali udział w negocjacji programu na perspektywę 2007-2014 oraz na perspektywę obecną. Wiemy jak to się robi i jesteśmy gotowi do tych negocjacji"- zapewnił.

W 2014 roku PO zdobyła w 39-osobowym sejmiku województwa 13 mandatów, PSL 12 mandatów. PiS wprowadził ośmiu radnych, SLD Lewica Razem - czterech, a dwa mandaty przypadły KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwiazdy komedii "Miś" w Łodzi

/ Hiuppo; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Gwiazdy komedii "Miś" w reżyserii Stanisława Barei – Zofia Czerwińska i Stanisław Tym – będą gośćmi specjalnego wieczoru Kocham Kino, organizowanego w Łodzi 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia. Podczas dwudniowych obchodów zaplanowano też wiele atrakcji dla najmłodszych.

Jak podali organizatorzy, wyjątkowy, otwarty pokaz filmu "Miś" w odrestaurowanej cyfrowo wersji odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 listopada) w Kinie Charlie. Panel dyskusyjny przed projekcją poprowadzi Grażyna Torbicka, która wspólnie z gwiazdami komedii oraz grafikiem i autorem wielu filmowych plakatów Andrzejem Pągowskim, zastanowi się, jak współcześnie można odczytywać te klasyczną pozycję z polskiej filmoteki.

"Miś" to kultowa komedia polska, a Ryszard Ochódzki to ikona śmiechu. Powstała w 1980 r. według scenariusza Stanisława Tyma i w reżyserii Stanisława Barei. To jeden z najlepszych polskich filmów komediowych. Chyba wszyscy znamy występujące w nim postaci i cytaty

– dodał animator kultury i szef łódzkiego kina Charlie Sławomir Fijałkowski.

24 listopada odbędzie się szereg wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi. W restauracji Lokal zaplanowano pokaz animowanego serialu "Przytul mnie"; animacja, której bohaterami są dwa misie, zdobyła wiele nagród m.in. Multivision w Rosji i na Biennale Animacji w Bratysławie.

"Po projekcji animator pokaże dzieciom, jak samodzielnie narysować misie, które wcześniej oglądały na ekranie. Uczestnicy wykonają zabawki optyczne, dzięki którym zobaczą, jak narysowany miś może się poruszać. Będziemy opowiadać najmłodszym o tych misiach, które były ważne dla ich rodziców - Colargolu, Uszatku"

– zaznaczyła Iwona Buchcic z agencji Momakin, będącej dystrybutorem "Przytul mnie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl