Jarosław: sekretna wizyta Pierwszej Damy

/ Chancellery of the Senate of the Republic of Poland

  

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Jarosławiu (Podkarpackie) z podopiecznymi Fundacji MUKOHELP oraz ich rodzinami. Wizyta Pierwszej Damy utrzymywana była w tajemnicy na jej życzenie, aby uniknąć medialnego szumu.

Jak poinformował Konrad Sawiński ze starostwa powiatowego w Jarosławiu, żona prezydenta przyjechała do Jarosławia w czwartek po południu na zaproszenie Fundacji MUKOHELP. Odwiedziła m.in. 9-letnią Paulinę. W Jarosławiu spędziła w trzy godziny.

"Agacie Kornhauser-Dudzie zależało głównie na spotkaniach z chorymi oraz ich bliskimi. Chciała uniknąć medialnego szumu związanego zazwyczaj z oficjalnymi wizytami żony prezydenta, stąd do końca utrzymywana tajemnica"

– wyjaśnił Sawiński.

Pierwsza Dama była również zainteresowana działaniami podejmowanymi przez fundację MUKOHELP.

Prezes fundacji Monika Bartnik wyjawiła, że przyjęcie zaproszenia przez żonę prezydenta jest dla nich dużym wyróżnieniem.

Misją Fundacji MUKOHELP, która powstała około pół roku temu, jest pomoc osobom chorym na mukowiscydozę. Jej głównym celem jest stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy, gdzie będzie się to odbywało zgodnie z europejskimi standardami. Liczy się głównie to, by znacząco poprawić jakość i długość życia pacjentów.

Aby zbierać pieniądze fundacja organizuje Podkarpacki Bal Charytatywny na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę

"Dochód z biletów oraz ze zbiórki publicznej, która jest prowadzona podczas balu w formie licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców, zasila nasze konto. Do tej pory, za co jestem wdzięczna wszystkim darczyńcom, udało się nam zebrać ponad 220 tys. Nasze działania będziemy kontynuować, bo potrzeby są ogromne"

– dodała prezes. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Juergen Klopp zdradził, co zrobi po zakończeniu kariery! Tym zaskoczył kibiców

Juergen Klopp / Von Tim.Reckmann - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34652549

  

Znany niemiecki trener piłkarski Juergen Klopp po zakończeniu kariery zamierza wrócić do Moguncji, gdzie rozpoczęła się jego szkoleniowa przygoda.

"Moguncja to moja stara ojczyzna, która wcześniej czy później stanie się moją nową ojczyzną" - powiedział 51-letni Klopp. Za dwa tygodnie prowadzony przez Kloppa Liverpool zagra w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain, którego szkoleniowcem jest Thomas Tuchel.

"To nie przypadek. To zdecydowanie ma coś wspólnego z Moguncją i tutejszym klubem FSV Mainz, z klimatem, atmosferą, która tutaj panuje" - wspomniał Klopp.

W 2001 roku w barwach tego zespołu zakończył karierę piłkarską, by kilka dni później zadebiutować w roli trenera. W 2008 roku przeniósł się do Borussii Dortmund. Rok później pracę w FSV Mainz rozpoczął Tuchel, by po sześciu latach zastąpić w Dortmundzie przenoszącego się do Liverpoolu Kloppa.

"Wygląda na to, że lokalny klub to prawdziwa kuźnia trenerskich kadr" - podsumował Klopp.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl