Potrącony... uciekł z miejsca wypadku

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W środę wieczorem w Grabowie nad Prosną (wielkopolskie), kobieta kierująca golfem potrąciła na przejściu dla pieszych mężczyznę. Potrącony przechodzeń... uciekł z miejsca zdarzenia.

- Na ul. Kępińskiej kierująca volkswagenem Golfem 35-latka z powiatu ostrzeszowskiego, na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu tj. mężczyźnie lat 44, również mieszkańcowi powiatu ostrzeszowskiego i potrąciła go

– informuje Agnieszka Szołdra, oficer prasowy ostrzeszowskiej policji cytowana przez faktykaliskie.pl.

- Pieszy uderzył w szybę czołową pojazdu, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Dokonano penetracji terenu w rejonie tego miejsca oraz ulic przyległych. Z uwagi na to, że mężczyzna został rozpoznany przez kierującą pojazdem sprawdzono również miejsce jego zamieszkania i inne miejsca, gdzie mógł on przebywać. Powiadomiono o zdarzeniu jednostki sąsiadujące, w tym placówki medyczne

- dodała Szołdra.

Jak ustalono mężczyzna wrócił do domu i dopiero następnego dnia zgłosił się do szpitala. Jak zaznaczyła oficer prasowy ostrzeszowskiej policji, obrażenia mężczyzny nie zagrażają jego życiu. Policja bada okoliczności zdarzenia, a kierującej zabrano prawo jazdy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: faktykaliskie.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Warszawa: zwierzaki ominą bezpiecznie auta

/ Ryan Hagerty

  

Miejscy specjaliści rozpoczęli prace nad planem budowy korytarza dla zwierząt pod ulicą Pułkową na Bielanach. Ma on połączyć Puszczę Kampinoską z brzegiem Wisły, umożliwiając dzikim zwierzętom bezpieczne przejście z daleka od samochodów.

Specjaliści ze stołecznego zarządu zieleni zamierzają stworzyć korytarz o szerokości 20 m i wysokości 4 m, którym będą mogły spacerować dzikie zwierzęta. Połączy on Puszczę Kampinoską z brzegiem Wisły, co umożliwi napotykanym tam m.in. łosiom i sarnom bezpieczne przejście między obszarami przyrody.

Z szacunków warszawskiego urzędu miasta wynika, że w Kampinoskim Parku Narodowym żyje około 300 łosi. W tym roku funkcjonariusze straży miejskiej i lasów miejskich w Warszawie przyjęli łącznie 15 zgłoszeń o łosiach, 10 o lisach i 29 zawiadomień o sarnach zauważonych na Bielanach. Samochody jadące ul. Pułkową, pod którą ma przechodzić korytarz, zagrażają zwierzętom chcącym przedostać się z Lasu Młocińskiego do brzegu Wisły i z powrotem, a z kolei zwierzęta stanowią zagrożenie dla kierowców.

Jak wskazuje wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski cytowany w stołecznym komunikacie prasowym, "w Warszawie jest wiele cennych przyrodniczo miejsc, m.in. obszar Natura 2000, czyli Dolina Środkowej Wisły, Las Nowa Warszawa i Uroczysko Las Młociny". W tych miejscach – podkreślił Olszewski – mieszkańcy mogą spotkać naturalne siedliska unikatowych gatunków ssaków i ptaków.

Budowa korytarza dla zwierząt pod ul. Pułkową to, jego zdaniem, inwestycja, która "pozwoli zachować bezpieczeństwo mieszkańców na drodze oraz sprawi, że zwierzęta będą miały lepsze warunki do życia".

Innym przedsięwzięciem związanym z ochroną przyrody jest poprawa połączeń wybranych starorzeczy z Wisłą. Działania miasta mają sprawić, że nadrzeczne tereny wzbogacą się o kolejne tarliska ryb, godowiska płazów, a także o miejsca lęgowe ptaków. Warszawscy ogrodnicy zadbają również o lepszą kondycję łęgów oraz usuną z międzywala niepotrzebne ogrodzenia.

Międzywale Wisły w Warszawie zostało objęte ochroną w postaci obszaru Natura 2000 – podkreślono w komunikacie stołecznego urzędu. Występują tam rzadkie w Europie gatunki, np. zimorodek, bielik, wydra i różanka. Planowane modernizacje będą zakończone najprawdopodobniej w 2020 r. Wartość projektu wynosi 13,6 mln zł, z czego ponad 9,5 mln zł pochodzi z pieniędzy Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach programu infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl