Kraków pamiętał o papieżu Polaku. ZDJĘCIA

Prezydent / Jakub Szymczuk/KPRP

Projekcja multimedialna poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II została zaprezentowana dziś wieczorem na budynku Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Wśród tłumu widzów pokaz obserwował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Wyświetlony mapping prezentował fragmenty nagrań papieskich w nowoczesnej technologii multimedialnej. Po projekcji nastąpiło uroczyste odsłonięcie mozaiki na oknie papieskim przy Franciszkańskiej 3. Nowy wizerunek papieża został wykonany ze szkła weneckiego techniką mozaiki. Jego autorką jest Magdalena Czeska, artystka z Poznania.

 
Po projekcji para prezydencka pojawiła się na koncercie „Ojcze Święty, dziękujemy!” na Rynku Głównym. Koncert, podczas którego wystąpili artyści scen polskich, zakończył krakowskie jubileuszowe obchody 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.
 
 
Na scenie wystąpili m.in. Alicja Węgorzewska, Kasia Moś, Magda Steczkowska, Marek Torzewski, Natalia Niemen oraz zespoły niemaGOtu i Zakopower. Towarzyszył im Chór Rodzinny im. Jana Pawła oraz orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gwiazdy komedii "Miś" w Łodzi

/ Hiuppo; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Gwiazdy komedii "Miś" w reżyserii Stanisława Barei – Zofia Czerwińska i Stanisław Tym – będą gośćmi specjalnego wieczoru Kocham Kino, organizowanego w Łodzi 25 listopada z okazji Światowego Dnia Misia. Podczas dwudniowych obchodów zaplanowano też wiele atrakcji dla najmłodszych.

Jak podali organizatorzy, wyjątkowy, otwarty pokaz filmu "Miś" w odrestaurowanej cyfrowo wersji odbędzie się w przyszłą niedzielę (25 listopada) w Kinie Charlie. Panel dyskusyjny przed projekcją poprowadzi Grażyna Torbicka, która wspólnie z gwiazdami komedii oraz grafikiem i autorem wielu filmowych plakatów Andrzejem Pągowskim, zastanowi się, jak współcześnie można odczytywać te klasyczną pozycję z polskiej filmoteki.

"Miś" to kultowa komedia polska, a Ryszard Ochódzki to ikona śmiechu. Powstała w 1980 r. według scenariusza Stanisława Tyma i w reżyserii Stanisława Barei. To jeden z najlepszych polskich filmów komediowych. Chyba wszyscy znamy występujące w nim postaci i cytaty

– dodał animator kultury i szef łódzkiego kina Charlie Sławomir Fijałkowski.

24 listopada odbędzie się szereg wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi. W restauracji Lokal zaplanowano pokaz animowanego serialu "Przytul mnie"; animacja, której bohaterami są dwa misie, zdobyła wiele nagród m.in. Multivision w Rosji i na Biennale Animacji w Bratysławie.

"Po projekcji animator pokaże dzieciom, jak samodzielnie narysować misie, które wcześniej oglądały na ekranie. Uczestnicy wykonają zabawki optyczne, dzięki którym zobaczą, jak narysowany miś może się poruszać. Będziemy opowiadać najmłodszym o tych misiach, które były ważne dla ich rodziców - Colargolu, Uszatku"

– zaznaczyła Iwona Buchcic z agencji Momakin, będącej dystrybutorem "Przytul mnie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl