Premier: Pracujemy dla dobra przedsiębiorców

/ twitter.com/PremierRP

  

– Biura PAIH mają służyć polskim firmom w zwiększeniu eksportu – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas gali wręczenia nagród Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dla wyróżniających się w 2018 roku aktywnością eksporterów i inwestorów zagranicznych.

Nasze biura mają służyć polskim przedsiębiorcom, by mogły więcej eksportować za granicę – powiedział premier.

Poinformował, że jeszcze gdy nie był premierem (był ministrem rozwoju i ministrem finansów) otrzymywał sygnały od przedsiębiorców, że muszą specjalnie utrzymywać filie swoich firm w Niemczech, czy we Francji, by mieć dostęp do informacji.

Podkreślił, że dziś już kilkanaście tysięcy firm może korzystać z biur handlowych; w ciągu piętnastu miesięcy utworzono 60 takich biur.

Laureatami nagród zostało 13 polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw – m.in. Toyota Motor Manufacturig Poland, którą Agencja uhonorowała za całokształt działalności w Polsce.

Nagrody przyznano w kategoriach: "Potencjał inwestycyjny" (zwycięzca EME Aero), "Wpływ na rynek zatrudnienia" (Wipasz), "Nowoczesne technologie" (TCL Corporate Research (Europe)), "Nagroda za całokształt działalności w Polsce", "Instytucja otoczenia biznesu" (Dolina Lotnicza), "Ekspansja zagraniczna" (nagrodzono 8 polskich firm, są to: Grupa Adamed, Astronika, Ceramika Paradyż, Cruz Group, Feerum, Pietrucha Sp. zo.o. International Sp komandytowa, LUG, Nuadu).

Gala poprzedza pierwsze w Polsce edukacyjne forum inwestycyjno-eksportowe PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą, które odbędzie się 25 października

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turystyka tematem toruńskiej konferencji

/ torun.pl

  

Konferencja dla przedsiębiorców branży turystycznej "SMART Tourist Region" odbędzie się dzisiaj i jutro (19-20 listopada) w Toruniu. Poruszane będą m.in. prawne aspekty działalności w tym sektorze gospodarki.

Organizatorem konferencji jest Lokalna Organizacja Turystyczna. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy z branży turystycznej - właściciele hoteli i punktów gastronomicznych, a także kadra kierownicza.

Przez dwa dni dyskusje odbywały się będą w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Wydarzenie współfinansują Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Marszałkowskim w Toruniu - dlatego udział w nim jest dla przedsiębiorców bezpłatny.

Organizatorzy deklarują, że dwa dni szkolenia są wyjściem na przeciw sporemu zainteresowaniu przedstawicieli branży. Wśród prelegentów będą wykładowcy akademiccy, a także praktycy, którzy w branży turystycznej odnieśli sukces.

- Branża turystyczna działa bezustannie i trudno oddelegować jednego dnia wszystkich kluczowych pracowników na szkolenie, dlatego zaplanowano dwa dni konferencyjne z tą samą tematyką, tak aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z wiedzy prelegentów

 - poinformowała Maria Wesoła z Urzędu Miasta Torunia.

Program konferencji podzielono na trzy bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy prawnych aspektów działalności w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem zmian ustawowych. Drugi dotyczył będzie wykorzystania w praktyce mediów społecznościowych, a trzeci dostarczania gościom usług, które mają budować wartość ich doświadczeń.

Konferencja ma także pozwolić na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl