Ewakuacja szkoły po rozpyleniu gazu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/TheHilaryClark /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Uczniowie kieleckiej szkoły zostali ewakuowani z budynku po tym, jak jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy. 15-letnia uczennica została przewieziona do szpitala. Policja ustaliła sprawcę tego wybryku.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Dygasińskiego w Kielcach jeden z uczniów rozpylił w poniedziałek przed południem gaz pieprzowy. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w budynku.

Gaz pieprzowy został rozpylony w szatni znajdującej się na pierwszym piętrze. W wyniku oddziaływania tej substancji jedna z uczennic źle się poczuła, miała zawroty głowy i kłopoty ze wzrokiem. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego 15-latka została przewieziona do szpitala na obserwację

– relacjonował przebieg wydarzeń mł. bryg. Mariusz Góra, oficer prasowy KM PSP w Kielcach.

Po przewietrzeniu pomieszczeń i ich sprawdzeniu czujnikami na obecność gazu dyrekcja zadecydowała o powrocie dzieci do budynku.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że za rozpyleniem gazu mogą stać dwaj 15-latkowie, uczniowie tej szkoły.

Wraz z rodzicami zostali oni wezwani na komisariat policji.

- Podczas rozmowy jeden z tych uczniów przyznał się do tego, że to on dopuścił się tego czynu. Obecnie sporządzamy całą dokumentację, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o tym, jakie konsekwencje poniesie ten uczeń – powiedział  sierż. szt. Damian Janus z KWP w Kielcach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Protest mieszkańców osiedla w Zielonej Górze

zdjęcie ilustracyjne / Staszek99 - Praca własna; domena publiczna

  

Mieszkańcy os. Pomorskiego w Zielonej Górze zorganizowali w sobotę protest na drodze S3. Wsiedli do swoich aut i przez dwie godziny krążyli między węzłami Zielona Góra-Południe i Północ spowalniając ruch. Domagają się przebudowy ekranów akustycznych, które ich zdaniem nie spełniają swojej roli.

Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji przekazała, że akcja protestacyjna przebiegła spokojnie i została wcześniej zgłoszona jako forma zgromadzenia.

„Protest spowodował nieznaczne spowolnienie ruchu i przebiegł bez żadnych incydentów” – powiedziała Barska. Dodała, że kolumna aut mieszkańców liczyła około 20 pojazdów.

„Nasza akcja miała na celu zwrócenie uwagi na nasz problem, a jest nim hałas dochodzący z drogi, który znacząco wpływa na komfort życia mieszkańców bloków na osiedlu Pomorskim i Śląskim. Liczmy, że GDDKiA podejmie odpowiednie kroki, by temu zaradzić” – powiedział PAP jeden z organizatorów sobotniego protestu Sławomir Sajchta.

Mieszkańcy przylegającego do S3 osiedla Pomorskiego uważają, że nowe ekrany zamontowane w trakcie rozbudowy trasy o drugą jezdnię są niże od poprzedniej instalacji i stanęły na niższym nasypie.

Domagają się od GDDKiA przebudowy ekranów. Wskazują, że już teraz, przy ruchu po jednej jezdni dwukierunkowej hałas jest bardzo dokuczliwy. Obawiają się, że po oddaniu nowej nitki S3 (co ma w tym miesiącu – PAP) i ruchu po dwóch, dwupasmowych jezdniach, hałas generowany przez samochody na ekspresówce będzie jeszcze bardziej uciążliwy. W tej sprawie monitowali w GDDKiA.

Rzecznik Oddziału GDDKiA w Zielonej Górze Anna Jakubowska powiedziała, że zastosowane ekrany są zgodne z projektem i prognozami dotyczącymi natężenia hałasu opracowanymi przez specjalistów w tym zakresie.

„Zgodnie z procedurami, po roku użytkowania rozbudowanej drogi zostaną przeprowadzone pomiary hałasu i wówczas będzie wiadomo czy normy są przekroczone. Jeśli tak będzie, zostaną podjęte odpowiednie działania” – powiedziała Jakubowska.

„Liczmy, że GDDKiA znajdzie rozwiązanie, by szybciej zająć się taką analizą. Naszym zdaniem normy hałasu już teraz są przekroczone i należy przebudować system odpowiedzialny za wygłuszenie tej drogi” – dodał Sajchta. Zapowiedział, że w razie braku reakcji ze strony GDDKiA protesty podobne do sobotniego będą powtarzane.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl