Kibice Chelsea przyjadą do Polski. Klub organizuje im wyjątkową lekcję!

Zdjęcie ilustracyjne / By Aleksandr Osipov from Ukraine - FC Chelsea fans / Болельщики ФК Челси, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45105958

  

Chelsea Londyn zamierza w nietypowy sposób edukować grupę swoich kibiców znaną z rasistowskich i antysemickich zachowań. Władze angielskiego klubu piłkarskiego planują zorganizowanie wyjazdu do obozu zagłady w Auschwitz, by umożliwić im poznanie tragicznej historii.

Według brytyjskiej gazety "The Sun", pomysłowi patronuje właściciel klubu Rosjanin Roman Abramowicz, który ma żydowskie korzenie.

"Jeśli tylko będzie się karać ludzi, to nigdy nie zmieni się ich zachowań. Nasza polityka daje im szansę, aby uświadomili sobie, co zrobili źle i chcieli się lepiej zachowywać"

- powiedział dziennikowi prezes klubu Bruce Buck.

Niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny w Auschwitz został założony w 1940 r, zaś Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. W kompleksie obozowym Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości. Obóz wyzwolili 27 stycznia 1945 r. żołnierze Armii Czerwonej.

Auschwitz, uczestnicząc w Marszu Żywych upamiętniającym tych, którzy stracili życie w obozie koncentracyjnym, odwiedzał kilka razy były szkoleniowiec Chelsea Avram Grant. Izraelczyk w 2016 roku otrzymał tymczasowy polski paszport. Jego przodkowie ze strony ojca byli polskimi obywatelami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA szokujące fakty o zbrodniach grudnia 1970 i stanu wojennego!

Dr Lech Kowalski, historyk / screen z TV Republika

  

W dzisiejszym odcinku programu "Koniec Systemu" w Telewizji Republika Dorota Kania przyjrzała się kwestii nierozliczonych zbrodni z czasów komunizmu. Gość programu - dr Lech Kowalski, historyk - zdradził tajemnice zbrodni, jakie wstrząsnęły Polakami na wiele lat. Niestety, oprawcy uniknęli kary.

48 lat temu doszło do masakry robotników na Wybrzeżu. Protestowali oni przed drastycznymi podwyżkami żywności. Wojsko i milicja pacyfikowały strajki. Według oficjalnych danych, w masakrze grudniowej na wybrzeżu zginęło 44 osoby, a kilkaset zostało rannych.

11 lat po masakrze grudniowej gen. Jaruzelski wprowadził stan wojenny. Historia się powtórzyła - znów strzelano do ludzi. Na manifeście lipcowym byli ranni, a w kopalni Wujek - zabici. W III RP sędziowie nie chcieli uznać, że wprowadzenie stanu wojennego było nielegalne. Dopiero w 2011 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Rada Państwa nie miała prawa wprowadzić stanu wojennego. Jego wprowadzenie zostało uznane za sprzeczne nie tylko z Konstytucjami III RP i PRL, ale też z prawem międzynarodowym.

- Zbrodniarze są tak ciężko chorzy, że nie mogą przed sądami stawać. Jaruzelski nigdy nie został prawomocnie skazany i strona komunistyczna może powiedzieć, że jest niewinny, bo nie było wyroku (...) To uczynienie z katów bohaterów, a z ofiar bandytów. Ja nie widze możliwości osądzenia czasów stalinowskich i komunistycznych. Większość tych ludzi odeszła nieukarana. Ważne żebyśmy o tym pamiętali, mówili prawdę i uczyli historii w szkołach. Tego, że Jaruzelski to jest zbrodniarz.

- mówi Tadeusz Płużański, historyk.

W drugiej części programu redaktor Dorota Kania rozmawiała z Lechem Kowalskim, polskim historykiem wojskowości. Jak przyznał, w polskiej historii jest jeszcze wiele do zrobienia, by prawda o komunistycznych zbrodniach docierała do młodych ludzi.

Wystarczy spojrzeć w Wikipedii, jak przedstawiony jest Grudzień'70 i stan wojenny. Treści tam przedstawione wyglądają tak, jakby pochodziły żywcem z komunizmu. Młodzież sięga w pierwszym odruchu do internetu, a tam są rzeczy niewyobrażalnie zafałszowane i to nadal funkcjonuje.

- mówił.

Dużą rolę w przypadkach wielu zbrodni miał odegrać generał Wojciech Jaruzelski. Lech Kowalski nie ma co do tego wątpliwości.

Wojciech Jaruzelski i cała ta generalicja ma za sobą niemalże w każdej dekadzie walkę z własnym narodem. Członkowie WRON brali czynny udział w zwalczaniu Polski tuż po wojnie. Później odnajdujemy ich w Poznaniu, gdy zwalczają zbuntowanych poznaniaków. Całe pokolenia przewinęły się przez to wojsko, czy to zasadnicza służba wojskowa, czy studenci. Oni poprzez kojarzenie tego wojska z mundurem potrafili się za tym mundurem schować. A chowali się zwyczajni zbrodniarze, bo byli zbrodniarzami!

- twierdzi.

Gość redaktor Doroty Kani zdradził też, że rozmawiał z działaczami komunistycznymi, którzy stali za brutalnym tłumieniem strajków przez wojsko. Co mieli do powiedzenia?

Oni nigdy się nie odnoszą do tego, jakby mieli wziąć za chwilę odpowiedzialność. Wyrażali się o dobrej postawie żołnierzy, kadry oficerskiej. Wyszło większe wojsko w grudniu 70 i w stanie wojennym niż walczyło na wale pomorskim. Jaruzelski wyprowadził na wybrzeże 27 tysięcy wojska. Wojsko strzelało do robotników i wojsko ponosi odpowiedzialność.

- zdradził Kowalski, który ujawnił też szokujące szczegóły zbrodni...

Rozmawiałem z ludźmi, którzy strzelali. Po różnych garnizonach ich porozrzucano. Opowiadano mi, jak wyglądał ten proces mordowania. Za tymi żołnierzami, która była w pierwszym rzucie i strzelała z broni ostrej, stali funkcjonariusze nie tylko z WSW, ale Służby Bezpieczeństwa. Oni podgrzewali atmosferę.

- dodał.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że niezafałszowane fakty o komunistycznych zbrodniach, również dzięki takim historykom jak Lech Kowalski, będą przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak by nigdy już nie doszło do podobnych wydarzeń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl