Nie wiedział, że go obrabowano, a policjanci już odzyskali pojazd

Kradzież auta / malopolska.policja.gov.pl

  

W nocy z 8 na 9 października br. funkcjonariusze służby kryminalnej Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację o kradzieży hondy accord, do której doszło na osiedlowym parkingu w Płaszowie.

Już kilka godzin po dokonaniu kradzieży w ręce stróżów prawa wpadło dwóch złodziei. Jeden z nich, 37-latek, uprzednio karany m.in. za przestępstwa  przeciwko mieniu, został zatrzymany w mieszkaniu na terenie Małopolski. Jak się okazało, był też poszukiwany do odbycia 6-cio miesięcznej kary więzienia. Kilka ulic od miejsca jego kryjówki policjanci ujawnili utracony pojazd, w którym uszkodzone były zamki.

Dla zmylenia stróżów prawa sprawcy zmienili w aucie tablice rejestracyjne. W tym samym czasie w krakowskim mieszkaniu kryminalni ujęli drugiego sprawcę (34 l). Wtedy też policjanci powiadomili właściciela hondy accord o jej kradzieży oraz odzyskaniu.

Śledczy z KMP w Krakowie przedstawili mężczyznom zarzut kradzieży z włamaniem  samochodu (art.279KK) o wartości 35 tys. zł, do popełnienia którego się przyznali.Wczoraj (tj.10 października br.) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast jego kompan trafił za kratki.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl