Wenta przeczy informacjom o porozumieniu z Lubawskim

Bogdan Wenta / twitter.com/BratWodza

  

Mamy program, który daje szansę rozwoju miasta i naszego regionu, ponieważ jedno bez drugiego nie istnieje - powiedział dziś kandydat na prezydenta Kielc, europoseł Bogdan Wenta, podczas wojewódzkiej konwencji komitetu "Projekt Świętokrzyskie". Dodał, że "pomimo krążących po mieście" informacji, nie ma żadnego porozumienia z urzędującym prezydentem Wojciechem Lubawskim.

Podczas konwencji w Kielcach Wenta zaznaczył, że on oraz pozostali kandydaci, startujący w wyborach samorządowych z list komitetu "Projekt Świętokrzyskie" biorą w nich udział dlatego, że wierzą w Kielce i cały region.

Sądzę, że lepsza przyszłość to jest szansa, w tę szansę trzeba wierzyć i tą szansą dla Kielc jesteśmy my, "Projekt Świętokrzyskie" Bogdana Wenty

– podkreślił kandydat na prezydenta miasta.

Dodał, że kilka miesięcy rozmów i spotkań z mieszkańcami w całym regionie, dało jego ugrupowaniu dużo energii oraz pokazało w jakim kierunku trzeba działać. - Mówi się dużo o zamiarach, o tym co można, a my w prosty sposób działamy i robimy – powiedział Wenta.

Podkreślił, że wszyscy członkowie Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie" są wierni swoim ideałom oraz są ludźmi odpowiedzialnymi.

Dziękuje wam bardzo za to, że byliście, jesteście i będziecie, bo czeka nas jeszcze trochę pracy, bardzo trudnej i ciężkiej, ale nasz sukces, to jest sukces tego miasta, Kielc, tego województwa. Mam nadzieję, że przekonaliśmy już wielu, żeby 21 października pójść do wyborów, żeby w nich uczestniczyć, a jeżeli obdarzą nas zaufaniem, to potwierdzimy to swoją odpowiedzialną pracą

– mówił kandydat na prezydenta Kielc.

Zapewnił, że "pomimo krążących po mieście" informacji, nie ma żadnego porozumienia z urzędującym prezydentem Wojciechem Lubawskim. - Bo jak wielu kandydatów, tak samo pan prezydent podkreśla: "Czas na zmiany w tym mieście" – powiedział Wenta.

Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów "Projektu Świętokrzyskie" w wyborach do sejmiku województwa. Liderami list są: przedsiębiorca Elżbieta Kosztowniak (pow. skarżyski, starachowicki i konecki), pełnomocnik wyborczy KWW "Projekt Świętokrzyskie" Danuta Papaj (Kielce i pow. kielecki), pielęgniarka Katarzyna Bińczak (pow. opatowski, ostrowiecki, staszowski i sandomierski) oraz b. dyrektor szkoły w Chrobrzu Jerzy Trzepatowski (południe i zachód regionu).

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl