Rosyjscy piłkarze trafili... za kratki

/ RonnyK; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Aleksandr Kokorina i Paweł Mamajew, dwaj piłkarze z Rosji zostali aresztowani i pozostaną za kratkami do 8 grudnia, gdzie będą oczekiwać na proces. Powód? Chuligańskie zachowanie, m.in. wszczęcie bójki w kawiarni i pobicie. Zawodnicy Zawodnicy pobili kierowcę prezenterki telewizyjnej Olgi Uszakowej. Teraz grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Piłkarze przeprosili za swoje zachowanie.

- Wstydzę się i przepraszam kibiców oraz klub za moje oburzające działania - powiedział agencji TASS Kokorin.

- Chcę publicznie przeprosić poszkodowanych za moje skandaliczne działania i jestem gotów wynagrodzić moralne oraz materialne szkody. Nie powinienem tego robić – dodał Mamajew.

O przestępstwach, jakich dopuścili się piłkarze, stało się głośno, gdy okazało się, że poszkodowanymi w bójce byli urzędnicy Ministerstwa Przemysłu i Handlu Rosji. Kokorin występujący w Zenicie St. Petersburg oraz Mamajew z Krasnodaru w poniedziałek rano w jednej z moskiewskich kawiarni obrażali i pobili jednego z klientów, który zwrócił im uwagę na głośne zachowanie. Incydent został zarejestrowany na nagraniu wideo, które trafiło do internetu.

Tymczasem źródła w Rosyjskich Kolejach (RŻD) poinformowały, że sportowcy zachowywali się agresywnie także w pociągu nocnym, którym jechali do Moskwy po niedzielnym meczu ich drużyn w Petersburgu.

Kokorin i Mamajew już drugi raz znaleźli się w centrum skandalu. W 2016 roku bawili się w jednym z klubów nocnych w Monako, gdzie kelnerzy wnosili przy dźwiękach rosyjskiego hymnu narodowego tacę z butelkami luksusowego szampana, w dniu w którym Rosja odpadła z mistrzostw Europy po fazie grupowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czekają na 12 protokołówwyborczych

/ Clker-Free-Vector-Images

  

Do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Poznaniu nie wpłynęło jeszcze 12 protokołów z głosowania do sejmiku województwa wielkopolskiego.

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Poznaniu poinformowała, że nadal oczekuje na 12 protokołów z powiatowych i miejskich komisji wyborczych. Dotychczas przyjęto 23 z 35 protokołów. Komisja nie podaje cząstkowych wyników wyborów do sejmiku.

W 2014 r. PO zdobyła w 39-osobowym sejmiku województwa 13 mandatów, PSL 12 mandatów. PiS wprowadził ośmiu radnych, SLD Lewica Razem - czterech, a dwa mandaty przypadły KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska. Województwem rządzi obecnie koalicja PO-PSL.

Według przedstawionego w poniedziałek sondażu Ipsos tzw. late poll, w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc.; Koalicja Obywatelska 26,7 proc.; PSL - 13,6 proc.; SLD-Lewica Razem 6,6 proc.; Kukiz'15 - 5,9 proc.; a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

W poniedziałek wieczorem pracę zakończyła Miejska Komisja Wyborcza w Poznaniu. Z protokołów komisji wynika, że w wyborach do sejmiku w mieście Poznaniu na listę Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 117 348 osób, największą liczbę głosów z tej listy zdobył obecny marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak (PO) – 58 004 głosy, następnie żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak – 30 892, oraz Tatiana Sokołowska – 12 845.

W Poznaniu na listę Prawa i Sprawiedliwości głos oddało 49 736 osób. Najlepszy wynik osiągnął Zbigniew Czerwiński - 29 451 głosów. PSL zdobyło natomiast łącznie 3 946 głosów.

W okręgu nr 1, obejmującym miasto Poznań, wybieranych jest 5 radnych sejmiku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl