Biedroń wyśmiał Koalicję Obywatelską, a Trzaskowski? Próbuje się bronić. Oj... dzieje się

Robert Biedroń / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

"Słowa prezydenta Słupska Roberta Biedronia były niepotrzebne, niekulturalne i bez klasy" - powiedział dzisiaj Rafał Trzaskowski w TVN24. O co poszło? "Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej, i Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, albo mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach, niż wcześniej".

Biedroń był dzisiaj pytany w Radiu TOK FM o możliwość zjednoczenia ugrupowań opozycyjnych. Jak mówił, potrzebna jest "trzecia siła, która uzupełni ofertę" polityczną. Na uwagę dziennikarki, że "im więcej ugrupowań opozycyjnych startujących osobno, tym większa szansa na wygraną PiS", Biedroń odparł: "Tresowaliście przez kilka miesięcy (liderkę Inicjatywy Polska) Barbarę Nowacką, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej i Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, albo mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach, niż wcześniej".

Trzaskowski pytany w TVN24 o wypowiedź Biedronia, powiedział:

"Niepotrzebne słowa, niekulturalne i bez klasy. Ja myślę, że Robert Biedroń powinien się zastanowić, zanim tego typu słów będzie używał. Teraz przede wszystkim powinna następować konsolidacja opozycji, ale przede wszystkim rozmowa, a nie tego typu nieuprawnione opinie".

"Te słowa mnie naprawdę zasmuciły, bo ja szanuję Roberta Biedronia" - dodał Trzaskowski.

Słowa prezydenta Słupska o Barbarze Nowackiej zostały skrytykowane przez polityków Koalicji Obywatelskiej.

– napisał na Twitterze Jarosław Wałęsa.

– stwierdził z kolei Dariusz Joński z Inicjatywy Polska.

"Nie tylko pycha, ale i pogarda. Za słowa o tresurze powinieneś po prostu przeprosić"

- zaapelował również na Twitterze poseł PO Borys Budka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl