Oj ten Trzaskowski! Chce własnej komisji weryfikacyjnej? Dostało się też Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gdy wydaje się, że Rafał Trzaskowski nie może już niczym zaskoczyć... on robi coś takiego! Teraz wymyślił, że komisja weryfikacyjna mogłaby działać przy... stołecznym ratuszu. Przy okazji dostało się trochę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Sytuacja szybko jednak wróciła do normy. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapytany wprost o straty miasta na dzikiej reprywatyzacji szybko zmienił ton...

Trzaskowski pytany w TVN24, jakim obciążeniem jest dla niego problem reprywatyzacji w Warszawie, stwierdził, że... „to trudny temat”.

- Reprywatyzacja to jest bardzo trudny temat. To jest temat, który wymaga bardzo dużo pokory, natomiast, żeby go rozwiązać trzeba przede wszystkim zadośćuczynić wszystkim tym, którzy zostali poszkodowani – mówił Trzaskowski.

Pytany, czy komisja weryfikacyjna przyniosła korzyści, stwierdził, że „jest to tylko i wyłącznie teatr polityczny”

- To, co wyprawia Patryk Jaki, bo on nie chce pomóc tak naprawdę ludziom, tylko chce przedłużać w nieskończoność rozmowę na ten temat – przekonywał Jaki.

Jego zdaniem, problem reprywatyzacji mogłaby rozwiązać ustawa i przypominał, że Platforma złożyła projekt takiej ustawy w Sejmie w 2016 r.

Po chwili jednak, postanowił wbić szpilę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Pytany o to, jaka jest wina prezydent stolicy w tzw. aferze reprywatyzacyjnej, wskazywał na jej... zbytnią ufność.

- Jest taka wina, że ufała ludziom, którym nigdy nie powinna zaufać. Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła polegać na ludziach, którzy zostali zatrudnieni przez jej poprzedników, nie należało ufać im do końca – stwierdził Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się również do ewentualnej likwidacji komisji weryfikacyjnej. Myślał, myślał i... wymyślił, że komisja z nową twarzą mogłaby działać przy stołecznym ratuszu.

- Być może taka komisja może działać przy ratuszu i nie będzie wykorzystywana politycznie, tylko by się zabrała za wyjaśnianie problemów, bo na razie Patryk Jaki spowodował totalny chaos – twierdzi Trzaskowski.

Jednak gdy Trzaskowskiemu przypomniano raport, który w poniedziałek ogłosiła komisja weryfikacyjna, kandydatowi PO i Nowoczesnej nieco zrzedła mina.

Z treści raportu wynika, że miasto straciło na reprywatyzacji 21,5 mld zł. Co na to Trzaskowski? Problemu nie widzi... Uznał, że wyliczenia komisji weryfikacyjnej „są z sufitu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Katastrofa myśliwca na Ukrainie

/ By Dmitry A. Mottl - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3760392

  

- Na Ukrainie dziś po południu rozbił się samolot myśliwski Su-27. Do zdarzenia doszło podczas podejścia do lądowania. Pilot maszyny nie żyje - poinformował Sztab Generalny ukraińskich Sił Zbrojnych.

Dziś w obwodzie żytomierskim około godz. 15:00, w trakcie wykonywania zaplanowanego lotu, podczas podchodzenia do lądowania rozbił się samolot Su-27. Lotnik zginął. Przyczyny i okoliczności tragedii są ustalane

 – przekazał sztab na Facebooku.

O innych szczegółach zdarzenia nie poinformowano.

W październiku na Ukrainie doszło do katastrofy takiego samego samolotu, który rozbił się podczas międzynarodowych ćwiczeń lotniczych Clear Sky 2018. Maszyna należała do 831. brygady lotnictwa ukraińskiego, stacjonującej w Myrhorodzie w obwodzie połtawskim. W katastrofie zginęli dwaj piloci. Jeden z nich należał do sił powietrznych Ukrainy, a drugi do armii Stanów Zjednoczonych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl