Trwa modernizacja tajwańskich F-16

  

Siły Powietrzne Republiki Chińskiej (ROCAF) otrzymają w przeciągu sześciu miesięcy pierwsze cztery z 144 zmodernizowanych myśliwców F-16V - podaje portal informacyjny Focus Taiwan.

Cztery myśliwce wielozadaniowe F-16 V ukończyły testy bojowe, a teraz są  poddawane testom naziemnym przez tajwańską wytwórnię lotniczą Aerospace Industrial Development Corporation (AIDC). - Samoloty te wymagają jeszcze drobnych zmian, po których będą mogły zostać przyjęte na służbę do ROCAF - mówi szef sztabu Sił Powietrznych Republiki Chińskiej Liu Jen-yuan. Testowane myśliwce są częścią pakietu modernizacyjnego "Phoenix Rising" wartego 3.64 mld dolarów, który zakłada modernizację 144 samolotów myśliwskich F-16 A/B do standardu F-16V. W celu możliwości przeprowadzenia modernizacji myśliwców na Tajwanie personel AIDC został przeszkolony przez specjalistów Lockheed Martin. Modyfikacja myśliwców obejmuje dostarczenie nowej awioniki, w tym wyświetlacza HMDS (Helmet Mounted Display System), systemu sterowania lotem, nowego komputera, systemów walki elektronicznej Terma AN/ALQ-213 a także nowego radaru AESA AN/APG-83, który umożliwia wykrywanie samolotów korzystających z technologii stealth. Dzięki wprowadzonym zmianom samolot będzie mógł również korzystać z kierowanych pocisków rakietowych AIM-9 Sidewinder. Za sprawą tych wszystkich modyfikacji eksploatacja myśliwców F-16 będzie możliwa przez około 20 lat Pracę nad ostatnimi samolotami mają zakończyć się w roku 2023. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Słabnące imperium Leszka Czarneckiego. Ujawnił aferę, a teraz... szuka wspólników!

Leszek Czarnecki / Anonimowy fotograf pracujący na zlecenie GETIN Holding [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

  

Imperium finansowe Leszka Czarneckiego ma się coraz gorzej. Od początku 2018 r. na tle innych banków kursy akcji jego banków spadły najwięcej - Getin Noble Banku o 76,5 proc., a Idea Banku o 89,5 proc. Czarnecki coraz częściej rozgląda się za inwestorami, a do tego potrzeba rozgłosu. Czy to był prawdziwy powód, dla jakiego doniósł na Marka Chrzanowskiego?

Leszek Czarnecki niedawno zabłysnął faktem, iż doniósł do prokuratury na byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Miał on oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł. Chrzanowski stracił posadę i został aresztowany, a wszyscy zastanawiali się, dlaczego Czarnecki postanowił zagrać va banque. Być może chodziło o... rozgłos. Bo w interesach nie zawsze idzie najlepiej i trzeba poszukiwać bogatych wspólników.

"Właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku zobowiązał się do dokapitalizowania obydwu spółek. Rozgląda się za inwestorem. Może nim być fundusz private equity"

- podaje dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Władze banków należących do biznesmena uznały, że jego wsparcie finansowe może nie wystarczyć. Zarówno Getin, jak i Idea poinformowały w ubiegłotygodniowych raportach giełdowych o rozpoczęciu działań mających na celu pozyskanie inwestora”

- przypomina gazeta.

"Ktoś taki może dokapitalizować obie firmy z osobna. Niewykluczone jednak, że dorzuci pieniędzy połączonej instytucji. Bo oba banki od kilku miesięcy prowadzą rozmowy o fuzji"

- przewiduje DGP.

Rzecznik Getin Noble Bank Wojciech Sury, cytowany w artykule twierdzi, że zapowiedź dokapitalizowania przez inwestora jest efektem tego, że do banku docierają sygnały zainteresowania ze strony rynku. Dlatego zapadła decyzja o aktywnym rozpoznaniu możliwości w tym zakresie.

Według informacji dziennika nie wiadomo, jakie kwoty ewentualnego zaangażowania zewnętrznego podmiotu wchodzą w grę. Gazeta przypomina jednak, że sam Czarnecki wiosną zagwarantował, że do końca 2019 r. dokapitalizuje GNB ok. miliardem zł, a jak dotąd wyłożył niecałe 400 mln zł. W przypadku Idea Banku biznesmen gwarantuje zwiększenie funduszy własnych o 50 mln zł.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl