Będzie debata wszystkich ugrupowań?

/ / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40936620

  

– Jeżeli propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat debaty liderów partii zostanie "zmaterializowana", "ubrana w oficjalną propozycję", wówczas będziemy się nad tym zastanawiać – zadeklarował szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał wczoraj liderów wszystkich ugrupowań politycznych do debaty o przyszłości Polski przed wyborami samorządowymi. Zwrócił się też do mediów - telewizji i radia - z prośbą o zorganizowanie takiej debaty.

Tomasz Poręba pytany na konferencji, czy PiS wzięłoby udział w takiej debacie, odpowiedział, że jego partia prowadzi kampanię prezentując program, organizując konwencje i spotykając się z ludźmi.

Jeśli chodzi o propozycję PSL-u, to jeżeli ona zostanie w jakikolwiek sposób zmaterializowana czy ubrana w oficjalną propozycję, wtedy będziemy się nad tym zastanawiać – powiedział.

Na razie koncentrujemy się nad naszą konwencją regionalną w Katowicach – dodał.

Katowicka konwencja PiS ma odbyć się jutro.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

164 państwa podpisały ONZ-owski pakt o migracji. Polska wycofała się z jego ratyfikacji

/ flickr.com/sanjitbakshi/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Większość państw ONZ - 164 - przyjęła dzisiaj w Marrakeszu niewiążący pakt w sprawie migracji - poinformował marokański minister spraw zagranicznych Nasser Burita. Z podpisania paktu wycofały się m.in. Stany Zjednoczone, Polska oraz Węgry.

Pakt GCM (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) ma być pierwszym dokumentem kompleksowo regulującym międzynarodowe przepływy osób. Nie będzie miał mocy prawnie wiążącej, ma za to upowszechnić standardy i normy dotyczące migracji oraz ułatwić współpracę państw w tym zakresie.

Dokument został w Marrakeszu przyjęty przez aklamację, ale z podpisania paktu wycofało się kilka krajów, m.in. Polska, Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Australia, Izrael i USA. Z powodu sporu o pakt rozpadła się w Belgii koalicja rządząca.[polecam:https://niezalezna.pl/248422-kraje-unii-na-nie-dla-porozumienia-onz-a-unijny-komisarz-swoje-bruksela-bedzie-wywierac-presje] [polecam:https://niezalezna.pl/249078-bunt-belgijskiego-ministra-przeciwko-polityce-migracyjnej-bdquonie-chce-miec-z-tym-nic-wspoacutelnegordquo]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl