Skąd ataki mediów niemiecko-szwajcarskich wydawców na premiera? Szef KPRM widzi pewne powiązanie

Michał Dworczyk / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Macie jeszcze wątpliwości, dlaczego Grzegorz Schetyna spotykał się z Angelą Merkel? Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk twierdzi, że nie jest przypadkiem, że po tej wizycie media niemiecko-szwajcarskich wydawców w Polsce zaczęły atakować rząd i premiera Mateusza Morawieckiego.

"Fakt", Onet, media niemiecko-szwajcarskich wydawców nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego, Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd; to brudna gra polityczna. Zaczynam rozumieć po co Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel

- uważa Michał Dworczyk.

Eksperci niemieckiej Fundacji Bertelsmanna opublikowali w tym tygodniu trzecie międzynarodowe badanie na temat jakości rządów. Według badania w grupie 41 państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Unii Europejskiej Polska pod względem jakości rządów spadła aż o 29 miejsc i zajmuje teraz 37. lokatę.

Pod koniec września lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Po spotkaniu Schetyna powiedział, że takie spotkania są potrzebne i pokazują, że Polska i polska polityka jest ważna dla europejskich polityków. "Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które są dzisiaj ważne w polityce europejskiej, przede wszystkim o wyborze kandydatów, szczycie który będzie w Helsinkach i o decyzji na temat najważniejszych funkcji w strukturach europejskich" - powiedział lider PO. Jak dodał tematem rozmów był też budżet unijny, w tym środki europejskie dla polskich samorządów, Nord Stream 2 oraz wspólna polityka UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego

Portal Onet w ubiegłym tygodniu opublikował artykuł "Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego", w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowe. Onet opublikował także kolejne artykuły oraz nagranie innej taśmę, na której znalazł się zapis rozmowy Morawieckiego w 2013 r. m.in. z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. To w tej rozmowie pada kwestia rozważania kandydatury Morawieckiego na szefa resortu Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska. Był to jednak "odgrzewany kotlet" - fragmenty stenogramu z tej rozmowy ujawniły w 2016 r. "Newsweek" i Radio Zet.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mazurek jednym zdaniem podsumowała „zagrywkę” Onetu: „Odgrzewany kotlet”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obrzucili jajkami pomnik Jana Pawła II

poszukiwani w zw. z podejrzeniem o obrzucenie jajkami pomnika JPII / policja.pl

  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zajmują się sprawą obrzucenia jajkami pomnika Jana Pawła II. Wizerunki mężczyzn, mogących mieć związek z tą sprawą, zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę nt. zdarzenia, lub rozpoznają mężczyzn ze zdjęć, proszone są o kontakt z policją.

Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 października br. w Pile przy Placu Zwycięstwa.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyzn ze zdjęć, o kontakt z Policją. Informacje można przekazywać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Pile przy ulicy Bydgoskiej 115 lub telefonicznie pod numerami:

Dyżurny, tel. 67 353 15 60, 997
Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Sebastian Chabowski, tel. 519 064 652
Oficer Prasowy KPP w Pile podkom. Żaneta Kowalska, tel. 609 139 577

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl