Mamy medal młodzieżowych igrzysk! Kałusowski z brązem w pływaniu

Jan Kałusowski / fot. facebook.com/jankalusowski

  

Dwa brązowe medale zdobyli polscy pływacy w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Jan Kałusowski najpierw indywidualnie był trzeci na 200 m stylem klasycznym, a następnie ten wynik powtórzył z kolegami ze sztafety 4x100 m stylem zmiennym.

Rezultat Kałusowskiego to 2.13,72. Szybsi byli Japończyk Yu Hanaguruma - 2.11,63 i Grek Savvas Thomoglou - 2.13,62.

Natomiast sztafeta, w której płynęli także Jakub Kraska, Jakub Majerski oraz Bartłomiej Koziełko, osiągnęła czas 3.41,51. Zwyciężyli Rosjanie - 3.35,17, przed Chińczykami - 3.38,65.

To pierwsze polskie medale wywalczone w argentyńskiej imprezie, ale już wcześniej co najmniej srebrny zapewniła sobie Iga Świątek. Tenisistka razem ze Słowenką Kają Juvan awansowały do finału debla.

W 3. Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które potrwają do 18 października, występuje 69 reprezentantów Polski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Polska dołączy do twardego jądra Unii" - to pomysł "premiera" Schetyny. Będzie jak w Paryżu?

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Powstrzymanie rzekomego "pełzającego" Polexitu oraz wprowadzenie Polski do "twardego jądra Europy" obiecał podczas swojego "expose" lider PO Grzegorz Schetyna. Postraszył też rozliczeniem "przestępstw i niegodziwości" PiS. Premier Mateusz Morawiecki w którymś momencie nie wytrzymał ze śmiechu.

"Zatrzymamy ten pełzający Polexit! Ale to za mało. Wprowadzimy Polskę do twardego jądra Europy. Tam, gdzie nasze miejsce. Razem z największymi krajami będziemy decydować o przyszłości kontynentu"

- grzmiał z trybuny sejmowej Schetyna.

Nie obyło się więc bez tradycyjnego straszenia Polexitem. Przewodniczący PO nie dodał jednak, jakie państwa "twardego jądra Europy" ma na myśli: płonącą Francję czy zmagającą się z problemem imigrantów Niemcy. 

Co jeszcze mówił Schetyna?

Dziś znowu zastanawiamy się, jak odbudować państwo. Musimy nadrobić stracony czas. Zamiast odbudowywać i rekonstruować będziemy budować wedle najnowocześniejszych wzorców

- obiecywał.

Schetyna przekonywał też, że władza PiS "strasznie się boi". "Prezes (PiS Jarosław Kaczyński) i premier (Mateusz Morawiecki) zrobili wszystko, żeby nie stanąć z nami do równiej debaty na równych warunkach. Sztuczki, wybiegi, tanie zagrywki - widzieliśmy to" - powiedział Schetyna, nawiązując do wniosku o wotum zaufania do rządu, które w środę złożył Morawiecki.

Lider PO mówił, że prostych słów i prawdy boją się kłamcy. "Tylko kłamca zawsze będzie się chował i kluczył, dlatego z tym większym przekonaniem składam dziś wniosek o odwołanie gabinetu Mateusza Morawieckiego. Wykonuję tym samym podstawowy obowiązek opozycji, jakim jest odwołanie złego rządu; to jest nasz obowiązek" - powiedział Schetyna.

Zarzucał Morawieckiemu kłamstwa i powiedział, że musiał on, po wyrokach sądu, dwukrotnie publicznie przyznać się do nich.

"Kłamał pan na temat podatków - według szacunków sporządzanych przez pana własnych urzędników z podwyżek podatków i nowych podatków, które wprowadziliście, wydrenujecie z kieszeni Polaków o ponad 20 mld zł więcej, niż oddacie im w obniżkach, którymi tak się chwalicie"

- powiedział do Morawieckiego i jego gabinetu Schetyna.

Dodał, że PiS nakłada na Polaków jeden nowy "ciężar fiskalny" miesięcznie. Lider PO powiedział, że w sobotę na "partyjnym zjeździe" usłyszymy kolejne obietnice PiS, "zresztą w rocznicę partyjnego zjazdu PZPR, powstania PZPR". 

"Oprócz tego wszystkiego co zrobimy dla Polski, dla Polek i Polaków rozliczymy was, rozliczymy PiS z każdej złotówki, z każdego przestępstwa, z każdej niegodziwości. Nie upiecze się każdemu z was, ale na razie wnoszę o dymisje prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, gdyby miał cień honoru podałby się do dymisji od razu"

- groził lider PO.

Gdy w którymś momencie Schetyna zapowiedział, że wkrótce eksperci PO od finansów przedstawią konkretne propozycje ws. podatków, premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Piotr Gliński nie mogli powstrzymać się od śmiechu.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl