Inwestycje w kapitał ludzki warunkiem rozwoju gospodarczego

Teresa Czerwińska / twitter.com/screenshot/@MF_GOV_PL

  

Polska dzięki wieloletnim wysiłkom znajduje się w czołówce krajów, mających osiągnięcia w obszarze inwestycji w kapitał ludzki - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, która uczestniczy w dorocznym spotkaniu gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Jak poinformował w czwartkowym komunikacie resort finansów, minister Czerwińska, jako gubernator MFW z ramienia Polski, uczestniczy w spotkaniach z udziałem ministrów finansów i prezesów banków centralnych 189 krajów należących do MFW i BŚ. Ponadto, szefowa MF bierze udział w dyskusji panelowej i innych wydarzeniach, które towarzyszą publikacji Raportu Banku Światowego nt. inwestycji w kapitał ludzki (Human Capital Project), z udziałem m.in. prezesa BŚ Jim Yong Kima.

Polska została zaproszona przez Bank Światowy do udziału w tej inicjatywie i w gronie zaproszonych państw jest tym, które w wielu aspektach może świecić przykładem dla innych. Dzięki wieloletnim wysiłkom Polska znajduje się w czołówce krajów, które mają istotne osiągnięcia w tym obszarze

– powiedziała, cytowana w komunikacie, minister Czerwińska.

W komunikacie podkreślono, że inicjatywa Banku Światowego "służy podniesieniu poziomu świadomości i wiedzy dotyczącej roli inwestycji w kapitał ludzki w globalnym rozwoju społeczno-gospodarczym oraz stymulowaniu działań, które zwiększają jego zasoby".

Jak wskazano, raport Banku Światowego zwraca szczególną uwagę na mierniki rozwoju ludzkiego kapitału oraz wspieranie krajów w opracowaniu i wdrażaniu strategii w tym obszarze.

Resort w komunikacie poinformował, że raport posługuje się indeksem kapitału ludzkiego (Human Capital Index – HCI). Jak czytamy, między 2012 a 2017 r. wartość indeksu wzrosła w Polsce z 0,73 do 0,75, co oznacza jego poprawę (wartość maksymalna wynosi 1, najwyższy wynik ma Singapur – 0,88). "Wynik Polski jest wyższy od średniej dla regionu oraz grupy dochodowej, do których zaliczana jest Polska" - napisano.

Minister Czerwińska podkreśla, że na spotkaniach międzynarodowych w ramach Dorocznych Spotkań MFW i Banku Światowego ma szansę przedstawiać dotychczasowe osiągnięcia Polski w rozwoju kapitału ludzkiego oraz główne zamierzenia polityki rządu w tym zakresie.

Inwestycje w kapitał ludzki są warunkiem niezbędnym dla długookresowego rozwoju gospodarczego kraju. Wraz z rozwojem gospodarki Polska odnotowuje poprawę m. in. wskaźników odzwierciedlających średnią długość życia, dostępu do edukacji i jakości procesu nauczania, bezrobocia czy zmniejszenia nierówności w dochodach

- zauważa.

Polska jest przykładem kraju, który podchodzi strategicznie do tych ważnych zagadnień. Inwestycje w kapitał ludzki i rozwój gospodarki opartej na wiedzy są jednym z kluczowych elementów nowych średniookresowych ram rozwojowych – Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przejawem tego podejścia jest także aktualna Strategia Rozwoju Kapitału Ludzkiego, której celem jest umożliwienie obywatelom pełnego uczestnictwa w rozwoju społecznym i gospodarczym na wszystkich etapach ich życia

– dodała minister.

Resort przekazał, że tegoroczne spotkanie dotyczy wyzwań, które stoją przed globalną gospodarką, perspektywy zrównoważonego i stabilnego wzrostu gospodarczego, walki z ubóstwem oraz wspierania rozwoju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Durczok wziął się za ocenę „polityczek” totalnej opozycji. I dostało mu się… od jednej z nich

Kamil Durczok / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Kamil Durczok postanowił w mediach społecznościowych dokonać oceny "polityczek" totalnej opozycji. Padło na Barbarę Nowacką i Katarzynę Lubnauer. Były gwiazdor TVN bardzo wysoko ocenił telewizyjny występ Nowackiej, uznając, że kontrastuje ona z szefową partii Nowoczesna. W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając Durczoka, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

Były gwiazdor TVN, Kamil Durczok bardzo aktywnie komentuje życie polityczne w Polsce. Co pewien czas za pomocą mediów społecznościowych prezentuje swoje opinie i przemyślenia.

A to postraszy funkcjonariusza straży marszałkowskiej utratą pracy, to znowu w niewybrednych słowach skomentuje przystąpienie przez radnego Wojciecha Kałużę do Deklaracji Programowej dla Śląska.

[polecam:http://niezalezna.pl/231059-znany-dziennikarz-grozi-funkcjonariuszowi-w-sejmie-masz-rodzine-serio-wolisz-isc-na-zasilek]

[polecam:http://niezalezna.pl/246660-odszedl-z-tvn-w-atmosferze-skandalu-dzis-moralizuje-i-straszy-radnego-kaluze]

Tym razem Kamil Durczok podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej. Problem w tym, że były frontmen telewizji z ulicy Wiertniczej pozwolił sobie na ocenę obu pań, a to z uwagi na skandal związany z jego odejściem z TVN może wyglądać, delikatnie mówiąc, na niestosowność.

[polecam:http://niezalezna.pl/234213-jest-uzasadnienie-wyroku-w-sprawie-durczoka-sad-jego-zachowanie-mialo-znamiona-molestowania]

"Bardzo dobra Barbara Nowacka w tvn24. Kontrast z Katarzyną Lubnauer. Ciekawe czy między paniami rozegra się rywalizacja o bycie rywalką dla  Grzegorza Schetyny ;)"

- napisał na Twitterze Durczok.

Katarzyna Lubnauer nie dostrzegła, lub nie chciała dostrzec żadnej niestosowności w komentarzu Durczoka. Oświadczyła jedynie, że nie konkuruje z Barbara Nowacką. 

W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając byłego gwiazdora TVN, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl