Policjanci spełnili marzenie Dawida - ZDJĘCIA

Policjanci spełnili marzenie 12-letniego Dawida / lodzka.policja.gov.pl

Dzisiaj, przed szkołą podstawową w Aleksandrowie, piotrkowscy policjanci spełnili jedno z największych marzeń Dawida - 12-letniego bohatera, który uratował swoją rodzinę z pożaru domu w Dąbrówce. Rodzinie Dawida przekazano także najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku, zebrane dzięki wielkim sercom policjantów.

O bohaterskim czynie 12-letniego Dawida pisaliśmy już na naszych stronach.

CZYTAJ: 12-letni bohater uratował siostrę z płonącego domu

Ogień pojawił się w nagle i w krótkim czasie objął swoim działaniem większą część domu rodzinnego Dawida, uniemożliwiając domownikom wydostanie się z centrum żywiołu. Jego mama, młodsza siostrzyczka i ciocia były przerażone.

Chłopiec zachował się bardzo dzielnie. Wybił szybę, nie zważając na to, że kaleczy przy tym ręce. Wyniósł siostrę przez okno, a potem pomógł reszcie wydostać się z płonących pomieszczeń.

- Dom spłonął doszczętnie. Rodzina Dawida została bez dachu nad głową i straciła cały swój dorobek. Dzięki małemu bohaterowi nie stracili tego, co najważniejsze - życia

- podkreśla łódzka policja.

- Był ból i strach, bo Dawid trafił z poważnymi obrażeniami rąk do szpitala. Najgorsze już za nim. Dzisiaj, przed szkołą podstawową w Aleksandrowie piotrkowscy policjanci spełnili jedno z największych marzeń Dawidka. Mile zaskoczony chłopiec miał możliwość przejechać się policyjnym radiowozem. Rodzinie Dawida przekazano najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku, zebrane dzięki wielkim sercom policjantów. Rodzicom, jeszcze raz gratulujemy tak dzielnego syna

- dodaje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lodzka.policja.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Możliwości głosowania w II turze. Korespondencyjnie i poprzez pełnomocnika

II tura wyborów samorządowych / andibreit CC0

  

Osoby niepełnosprawne, które chcą zagłosować korespondencyjnie w drugiej turze wyborów samorządowych, mogą zgłosić taki zamiar do czwartku. Do piątku niepełnosprawni i osoby, które ukończyły 75 lat mogą złożyć wniosek o głosowanie przez pełnomocnika w drugiej turze wyborów.

W wyborach samorządowych prawo do głosowania przez pełnomocnika przysługuje tylko niepełnosprawnym i osobom, które ukończyły 75 lat. Osoby niepełnosprawne mogą też oddać głos korespondencyjnie. Aby skorzystać z tych form głosowania w wyborach samorządowych, należało złożyć odpowiednie wnioski w urzędzie gminy albo do komisarza wyborczego.

Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszą turą wyborów dotyczy jednocześnie głosowania w drugiej turze wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Jeśli zaś wyborca nie zgłosił zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem, a w jego gminie odbędzie się druga tura wyborów, wciąż może złożyć odpowiedni wniosek i wziąć udział w ponownym głosowaniu. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego komisarzowi wyborczemu najpóźniej do czwartku 25 października.

Podobne zasady dotyczą głosowania przez pełnomocnika (prawo do takiego głosowania przysługuje wyborcy z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 75 lat).

Akt pełnomocnictwa sporządzony przed pierwszym głosowaniem dotyczy również ponownego głosowania w wyborach wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta, jeżeli będzie ono przeprowadzone. Wyborca, który przed pierwszym głosowaniem nie złożył wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa, może złożyć taki wniosek do urzędu gminy po dniu pierwszego głosowania, najpóźniej do piątku 26 października.

4 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl