Quebec ma dość postępowców

  

Zniechęcenie liberalnymi eksperymentami, szczególnie z przyjmowaniem migrantów, tak wyraźnie dostrzegalne w Europie dotarło do Kanady. W październikowych wyborach do lokalnego parlamentu w Quebecu samodzielne zwycięstwo odniosła centroprawicowa Koalicja Przyszłość Quebecu (CAQ).

Zdobyła ona 74 ze 125 mandatów. Dotychczas rządząca Partia Liberalna poniosła klęskę i ma zaledwie 32 miejsca w parlamencie. Koalicja Przyszłość Quebecu wystartowała po raz pierwszy w wyborach w tej prowincji w 2012 r. i uzyskała wówczas tylko 19 mandatów. Głównymi tematami kampanii wyborczej były sprawy emerytur i służby zdrowia. Debatowano także o ekologii, płacy minimalnej i edukacji, zwłaszcza o rozszerzeniu jej na czterolatki. Jednak CAQ przede wszystkim zawdzięcza swój sukces podjęciu tematu imigracji. W swoim programie ogłosiła zmniejszenie kwot przyjęcia imigrantów do tej prowincji z 50 do 40 tys. rocznie. Przewodniczący CAQ François Legault zwracał uwagę, że zbyt duży napływ nowych mieszkańców zagraża Quebecowi. Wynik tych lokalnych wyborów to wyraźna żółta kartka także dla superpostępowego premiera Kanady liberała Justina Trudeau.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Prosta prawda

  

Chciałbym podkreślić oczywisty, zdawałoby się, fakt. Otóż PiS wygrało wybory samorządowe. I proszę sobie nie dawać wmówić, że jest inaczej. Wybory wygrywa ten, kto dostał najwięcej głosów. Prawo i Sprawiedliwość dostało ich najwięcej.

O kilka ładnych procent więcej niż przed czterema laty. I to przy o wiele większej frekwencji. I niech nie zamydli Państwu oczu pompowany przez niektóre media fakt wygranej w dużych miastach pani skazanej prawomocnym wyrokiem, pana od LGBT+ czy w innym, mniejszym miasteczku pana mającego znamiona seksisty. To tylko szczegóły wskazujące na to, z jakiego rodzaju przeciwnikiem mieliśmy do czynienia. Przykre tylko, że tak wielu Polakom te dyskwalifikujące kandydata – z mojego punktu widzenia – uchybienia zupełnie nie przeszkadzają. Nienawiść do PiS przesłania umiejętność samodzielnego myślenia?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl