Gwiazdy na premierze "7 uczuć". Adaś Miauczyński powraca do kin!

Uroczysta premiera "7 uczuć' / fot. Kino Świat/mat.pras.

Najnowsza odsłona przygód Adama Miauczyńskiego trafi do kin w najbliższy piątek 12 października. W poniedziałek natomiast odbyła się uroczysta premiera filmu „7 uczuć”. Marek Koterski, twórca kultowych filmów „Dzień świra” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, zabrał widzów po raz kolejny w świat swojego filmowego bohatera, okrywając prostą prawdę: wszyscy jesteśmy źle wychowani.

Jestem prawdziwie szczęśliwy. Stworzyliśmy coś więcej niż film. Dziękuję wam, że bez chwili wahania skoczyliście ze mną na główkę bez sprawdzania, czy w dole jest woda

 – mówił reżyser do aktorów podczas uroczystego pokazu.

Na premierze pojawiła się plejada gwiazd z obsadą i ekipą na czele: Marek Koterski, Michał Koterski, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Marcin Dorociński, Sonia Bohosiewicz, Krystyna Czubówna, Magda Cielecka, Cezary Pazura, Edyta Herbuś, Marcela Leszczak, Piotr Gąsowski, Mateusz Banasiuk, Maria Ciunelis, Ilona Ostrowska, Marcin Kwaśny, Katarzyna Zielińska, producent filmu Włodzimierz Niderhaus oraz Małgorzata Kożuchowska, Roma Gąsiorowska, Joanna Majstrak i Edyta Pazura.

Film "7 uczuć" wejdzie do kin 12 października.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kino Świat, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pseudosztuka za kasę podatników

/ mok.olsztyn.pl

  

Artyści z wystawy "Polacy Europy" w olsztyńskiej Galerii Dobro wydali oświadczenie, w którym przepraszają wszystkich, którzy poczuli się urażeni ich pracami. Jednocześnie podkreślili, że "sztuka musi być wolna". Przeciw wystawie protestuje PiS.

Od ponad dwóch tygodni olsztyńscy działacze PiS domagają się zdjęcia wystawy "Polacy Europy" z olsztyńskiej Galerii Dobro. Politycy czują się urażeni dwoma prezentowanymi tam pracami, które prezentuję orła i krzyż. Na obu obrazach politycy dopatrzyli się, w ich ocenie gorszących i obrazoburczych, motywów fallicznych. O sprawie zawiadomili prokuraturę, która prowadzi czynności wyjaśniające.

"Po otwarciu wystawy doszły do nas głosy niezadowolenia, rzekomego urażenia „uczuć religijnych i patriotycznych”. Wydaje nam się, że to z kolei nawiązuje do innej polskiej tradycji, polegającej na używaniu kultury do walki politycznej"

- napisali artyści w oświadczeniu, które przesłał Miejski Ośrodek kultury w Olsztynie, do którego należy Galeria Dobro.

Artyści zapewnili, że "tworząc wystawę, nie mieli na uwadze obrażania kogokolwiek".

Odnosząc się do podnoszonych przez PiS zarzutów obrazoburczości, artyści oświadczyli:

"Jeśli ktoś poczuł się urażony w jakikolwiek sposób przez nas, współautorów prezentowanych prac, prosimy aby przyjął nasze szczere przeprosiny. Chcemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie zgadzamy się na używanie naszych prac do walki politycznej, nie uważamy, aby narzucany przez polityków nakaz cenzury lub próba zamknięcia wystawy była czymś, z czym powinniśmy się liczyć, a tym bardziej godzić. Sztuka musi być strefą wolnej wypowiedzi jako podstawa, w kraju demokratycznym. Zarówno ta w galeriach prywatnych, jak i państwowych".

Politycy PiS domagają się od prezydenta Olsztyna usunięcia wystawy, zbierają pod petycją w tej sprawie podpisy mieszkańców. Prezydent Piotr Grzymowicz wcześniej zapowiadał, że poczeka w tej sprawie na decyzje prokuratury i wykona to, co nakażą mu śledczy.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz wiele razy podkreślał, że nie zdejmie wystawy przed czasem, a obrażające polityków elementy obrazów zasłonił białymi tabliczkami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl