Mourinho w Manchesterze wciąż mieszka... w hotelu! Nie uwierzysz, ile to kosztuje

Jose Mourinho / By Aleksandr Osipov - José Mourinho, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44472576

  

Trener piłkarzy Manchesteru United Jose Mourinho od ponad 800 dni mieszka w pięciogwiazdkowym hotelu, w którym doba kosztuje 600 funtów - donosi brytyjski dziennik "Daily Mail". Łącznie Portugalczyk wydał na zakwaterowanie prawie pół miliona funtów od 2016 roku.

"Jeśli Mourinho zostanie zwolniony z Manchesteru United, przynajmniej nie będzie musiał męczyć się ze sprzedażą mieszkania. Od 6 lipca 2016 roku mieszka w Lowry Hotel i wciąż nie zapuścił korzeni w mieście" - napisano na stronie internetowej gazety.

Portugalczyk ma kontrakt obowiązujący do 2020 roku, ale jego pozycja w klubie jest zagrożona. Po ośmiu kolejkach "Czerwone Diabły" zajmują ósme miejsce w angielskiej ekstraklasie i mają siedem punktów straty do prowadzących Manchesteru City, Chelsea Londyn i Liverpoolu.

Według "Daily Mail", rodzina Mourinho mieszka w Londynie, a on sam wynajmuje luksusowy apartament, który według cennika kosztuje 600 funtów (ok. 3000 zł) na dobę. To oznacza, że dotychczas pobyt w hotelu kosztował go 495 tysięcy funtów, czyli prawie dwa i pół miliona złotych

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przyszli lekarze ze stypendiami marszałka

/ roblesse

  

35 studentów kierunków lekarskich, m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia, otrzymało stypendia marszałka województwa lubuskiego w zamian za zadeklarowanie pracy w lubuskich szpitalach po ukończeniu nauki.

Ubiegało się o nie prawie 50 osób. Żacy będą otrzymywali po 2 tys. zł miesięcznie do końca czerwca przyszłego roku.

W piątek odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Był to drugi nabór chętnych do tego programu stypendialnego województwa lubuskiego. Jego głównym celem jest zmniejszenie deficytu lekarzy w lubuskich szpitalach.

Była to druga edycja stypendiów, o które mogli starać się studenci medycyny z całej Polski. W pierwszym naborze ubiegło się o nie 60 osób uczących się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Łodzi.

W sumie na pomoc materialną dla studentów kierunków lekarskich przeznaczono w tym roku 900 tys. zł z budżetu regionu.

Marszałek dodała, że to element tworzenia potencjału kadry medycznej regionu. Tym zasadniczym jest funkcjonujący od kilku lat kierunek lekarski na Uniwersytecie Zielonogórskim, który został powołany m.in. dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa.

W latach 2019-2020 na stypendialna przyznawane w tej formule samorząd województwa lubuskiego zamierza przeznaczyć 2 mln zł, po jednym na każdy rok. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl