Byle na wybory…

  

W Elblągu władze związane z PSL postanowiły błysnąć przedwyborczym sukcesem. W sobotę otwarto wiadukt na osiedlu Zatorze. Inwestycja jest z pewnością bardzo potrzebna i można by tylko przyklasnąć samorządowcom, gdyby nie wątpliwości inspektora nadzoru budowlanego, według którego grozi ona zawaleniem.

Tak się bowiem składa, że lejąc beton, inwestor zrobił to tak, że gdy zdjął szalunek, to widać było zbrojenia. Nie można jednak było odpuścić przedwyborczego sukcesu. Filar więc zaszpachlowano i wszyscy udają, że jest git. Marszałek z prezydentem przecięli wstęgę i, znając zwyczaje w tej partii, wieczorem wznosili toasty: aby wiadukt do wyborów się nie zawalił. A po głosowaniu? Co ich to obchodzi? Nie ich problem. Tak jak nie ich problemem jest to, że zbudowali zjeżdżalnie, które są pod takim kątem nachylenia, że nie da się z nich zjechać. Przedszkolaki mają z tego kupę śmiechu i już na placu zabaw odbierają lekcję PSL-owskiej samorządności. Drogie dzieci, zjeżdżalni nie robi się po to, żebyście ich używały, ale po to, by wasi rodzice z kartkami wyborczymi zobaczyli, jak władza jest skuteczna. I zagłosowali. Tacy są bowiem dorośli. Zakochani w liczbach i zdecydowanie śmieszni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Prosta prawda

  

Chciałbym podkreślić oczywisty, zdawałoby się, fakt. Otóż PiS wygrało wybory samorządowe. I proszę sobie nie dawać wmówić, że jest inaczej. Wybory wygrywa ten, kto dostał najwięcej głosów. Prawo i Sprawiedliwość dostało ich najwięcej.

O kilka ładnych procent więcej niż przed czterema laty. I to przy o wiele większej frekwencji. I niech nie zamydli Państwu oczu pompowany przez niektóre media fakt wygranej w dużych miastach pani skazanej prawomocnym wyrokiem, pana od LGBT+ czy w innym, mniejszym miasteczku pana mającego znamiona seksisty. To tylko szczegóły wskazujące na to, z jakiego rodzaju przeciwnikiem mieliśmy do czynienia. Przykre tylko, że tak wielu Polakom te dyskwalifikujące kandydata – z mojego punktu widzenia – uchybienia zupełnie nie przeszkadzają. Nienawiść do PiS przesłania umiejętność samodzielnego myślenia?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl