Ostatnia planistyka przed Tumakiem

/ / zdj. ilustracyjne / flickr.com.

  

W dowództwie 16. Dywizji Zmechanizowanej odbyła się końcowa konferencja planistyczna do ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. TUMAK-18.

Celem konferencji było ustalenie stanu przygotowania dowództwa dywizji i ćwiczących jednostek, podsumowanie dotychczasowych ustaleń poczynionych w trakcie poprzednich konferencji i rekonesansów rejonu ćwiczenia oraz ustalenie stanu prac nad dokumentami do przeprowadzenia ćwiczenia — podaje oficjalny portal pomorskiej dywizji. 

Podczas końcowej konferencji dokonano przeglądu zasadniczych dokumentów, a także sprecyzowano szczegóły w zakresie zabezpieczenia logistycznego przebiegu ćwiczenia, zasad oceny ćwiczących i realizacji zasadniczych epizodów taktyczno-ogniowych — czytamy.

Końcowym efektem prac było opracowanie rozkazu organizacyjnego do przeprowadzenia ćwiczenia wraz z załącznikami w zakresie zabezpieczenia funkcjonowania wojsk w warunkach poligonowych — informuje 16. DZ.

Konferencja stanowiła podsumowanie półrocznej pracy zespołu autorskiego, który po ukazaniu się rozkazu do przeprowadzenia ćwiczenia przekształci się w Kierownictwo Ćwiczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

W Karpaczu wmurowano kamień węgielny. Powstanie tu ważna inwestycja

Karpacz, schronisko Samotnia; zdjęcie ilustracyjne / By Jędrycha - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21657627

  

Około 1,6 mln zł będzie kosztować budowa do stanu zamkniętego surowego nowej Stacji Ratunkowej Grupy Karkonoskiej GOPR w Karpaczu. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, która powstanie przy ulicy Olimpijskiej.

Prezes Karkonoskiej Grupy GOPR Mirosław Górecki powiedział, że budowa stacji jest konieczna, ponieważ w istniejącej dyżurce ratownicy nie mogą pomieścić nawet specjalistycznego sprzętu.

- Nie ma tu miejsca również na ambulatorium dla osób poszkodowanych

 – powiedział prezes.

Działkę pod budowę nowej stacji przekazało miasto Karpacz. Budynek nowej stacji do stanu surowego zamkniętego powstanie do maja 2019 r., a koszt tej inwestycji to na razie 1,6 mln zł. Prezes Górecki przekazał, że pieniądze na budowę pochodzą z wpływów z biletów wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego (15 proc. w skali roku) i z dotacji Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Karkonoski GOPR ma cztery stacje: w Lubawce, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i w Świeradowie-Zdroju. Centralna stacja jest w Jeleniej Górze. Prezes przekazał, że stacja w Lubawce będzie zlikwidowana, gdyż ruch turystyczny jest tam znikomy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl