Tydzień z Platformą

Powiązany z Platformą Obywatelską (do czasu rezygnacji z członkostwa w PO był przez 10 lat) prezydent Legionowa w trakcie spotkania wyborczego brnie w wątpliwej jakości żarty na temat przeróżnych walorów swoich koleżanek kandydujących do samorządu. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kutna, z zawodu nauczyciel i dyrektor zespołu szkół, nie dość, że słynie w swojej szkole z nie do końca parlamentarnych odzywek, to jeszcze jest oskarżany o fałszowanie dzienników szkolnych.

Eurodeputowana Platformy Julia Pitera występuje przeciw rezolucji wzywającej Komisję Europejską do skontrolowania słynnych Jugendamtów pod kątem ewentualnych działań dyskryminujących nie-Niemców. Marek Falenta oskarża na Twitterze partyjnych liderów Grzegorza Schetynę i Rafała Trzaskowskiego (kolejny kandydat na prezydenta) o wesołe i raczej niezgodne z prawem wspólne zabawy w pewnym lokalu w Karpaczu. A to wszystko przegląd ubiegłego tygodnia pomijający mniejsze aferki. Zastanawiam się, jak bardzo musi się skompromitować Platforma, aby jej wyborcy, nawet ci czerpiący swoją wiedzę o świecie z TVN24 i „Gazety Wyborczej”, przestali na nią głosować.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

III RP – mord założycielski

Zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki można rozważać jako mord założycielski, potrzebny do ufundowania III RP. Niektórzy zaśmieją się szyderczo, że to zbyt mocna hipoteza. Warto uświadomić sobie, że ład III Rzeczypospolitej zbudowano nie tylko na pojednaniu postkomunistów z częścią poopozycyjnych środowisk, ale też na radykalnym darwinizmie społecznym.

Ksiądz Jerzy – „z ludu wzięty i dla ludu ustanowiony” – był faktycznym kapłanem ludzi pracy, robotników i robotnic. Nie tylko ich nauczał, ale i współuczestniczył w ich codzienności. Jego wizja ładu społeczno-gospodarczego, opartych na katolickiej nauce społecznej praw oraz obowiązków pracowników i pracodawców nijak miała się do tego, co zrobiono w najgorszych latach transformacji, gdy zwykły człowiek był niczym – a wszystkim: potężne zyski szybko krystalizującej się staro-nowej elity. Ksiądz Popiełuszko był znakiem sprzeciwu w czasach PRL i najpewniej byłby potężnym znakiem sprzeciwu w początkach przemian. Dziś łatwo być antyklerykałem, na jednym oddechu wymieniać realne i urojone słabości duchowieństwa. Także dlatego trzeba pamiętać o ks. Jerzym – zabrali nam go przecież specjaliści od rozbudzania antyklerykalnych nastrojów.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl