Poznań na... skarpetkach

poznańskie koziołki / pixabay.com/BadziolTV

  

Era breloczków i długopisów z logo miasta już się skończyła – podkreślają specjaliści od promocji. Poznańskie symbole, jak koziołki i rogale świętomarcińskie można już nie tylko znaleźć na kultowych skarpetkach. Od soboty Poznań stał się także planszą do gry, w której można kupić np. ratusz.

Pierwsze skarpetki z poznańskimi koziołkami pojawiły się na początku roku. Od tego czasu dodano także wzory z ratuszem, a od tego tygodnia dostępny jest już najnowszy model – z tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi.

- Trzeba pamiętać, że gadżety to tak naprawdę pewien nośnik informacji o mieście. Nośnik, który ma zapraszać, ma być może sprzedawać też jakieś informacje, ma promować atrakcje turystyczne, czy zwyczaje. Faktycznie obecnie same długopisy, czy breloczki trudno żeby w jakiś specjalny sposób informowały o tym, co ciekawego w Poznaniu można zobaczyć – podkreślił prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) Jan Mazurczak.

Jak mówił, podstawowym zadaniem wszystkich pamiątek, czy gadżetów jest to, by obdarować nimi kogoś innego.

- Z jednej strony ważne jest, aby były one funkcjonalne i pożądane, żeby każdy nawet w Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, czy Ameryce Południowej wiedział jak taki gadżet, czy pamiątkę wykorzystać - w tym kontekście skarpetki wydają się wręcz idealnie – powiedział Mazurczak.

Podkreślił, że pierwsza edycja skarpetek z poznańskimi koziołkami wyprzedawała się za każdym razem praktycznie w kilka dni. Zdjęcia ze skarpetkami w koziołki, czy ratusze, publikowali także w mediach społecznościowych miejscy urzędnicy, włącznie z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

- Obserwujemy różnego rodzaju rzeczy, które ludzie lubią kupować. Skarpetki od dobrych kilku lat zyskują nowy wymiar. Stały się takim elementem ubioru, dzięki któremu można się odróżnić od innych, szczególnie jeżeli chodzi o męską garderobę. Pamiętajmy też, że w swoich strojach lubimy podkreślać swoją indywidualność, ale też lubimy pokazywać skąd jesteśmy – powiedział Mazurczak.

W Poznaniu odbyła się dziś także premiera gry planszowej „Monopoly”. Na polach znalazły się symbole miasta jak Ratusz, Zamek Cesarski, Ostrów Tumski, Nowe Zoo, czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Mazurczak podkreślił, że „gra planszowa także jest świetnym pomysłem w promocji miasta, ponieważ możemy ją zawieść wszędzie, obdarować każdego i każdy chętnie zagra przynajmniej jedną partyjkę. A już ta jedna partia pozwoli na poznanie i nauczenie się tego, co w Poznaniu warto zobaczyć i odwiedzić”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl