Jaki wpływ mają na nas nasze myśli?

/ SEVENHEADS

  

Czy może być coś ważniejszego niż nasze myśli? To one kreują nasz realny świat. Jakość naszych myśli określa jakość naszego życia. Myślenie to coś, co poprzedza i towarzyszy wszystkiemu, co robimy; coś, czym się zajmujemy każdego dnia.

"Dziś jesteś tam, gdzie zaprowadziły Cię wczorajsze myśli, a jutro będziesz tam, dokąd zawiodą Cię myśli dnia dzisiejszego." Blaise Pascal 

W mechanizmach myślenia kluczową rolę nie tyle odgrywa samo wydarzenie, które nas spotyka, lecz nasz osąd sytuacji i interpretacja. Możemy panować nad swoimi myślami, albo pozwolić, by one panowały nad nami.

„Jeśli cierpisz z powodu jakiejś rzeczy, to nie ta rzecz Ci przeszkadza, lecz Twój własny sąd o niej. I jest w Twojej własnej mocy ten sąd zmienić.” Marek Aureliusz

„Nie obawiam się rzeczy, jakimi są, a bardziej tego, jakimi widzą je ludzie." Epiktet

Największy wpływ na nasze myśli mają przekonania i postawy wewnętrzne, zakorzenione w każdym z nas.To one kierują naszym myśleniem, niektóre z nich mogą nas rozwijać inne mogą nas ograniczać. 
Pozytywne przekonania wpływają na pozytywne myśli, negatywne i ograniczające przekonania decydują o myślach negatywnych.
Nasze dominujące myśli są odpowiedzialne za nasze emocje i mają zasadniczy wpływ na całe nasze życie. Nasze myślenie może popchnąć nas ku sukcesom, albo wpływać na nasze porażki życiowe. Aby zmienić swoje życie, musimy zmienić swój sposób myślenia. 

W pracy ze myślami warto zwrócić uwagę na kilka mechanizmów.

Czy mamy odpowiedni dystans do swoich myśli, czy nie traktujemy je zbyt poważnie? 

Czy nie bierzemy swoich myśli, które są tylko wytworem naszego umysłu za prawdziwe odbicie rzeczywistości?

Czy niepotrzebnie dajemy się wciągnąć w dialogi wewnętrzne i dyskusje ze negatywnymi myślami?

Czy nie poświęcamy zbyt dużo uwagi negatywnym myślom, przez to one stają się bardziej intensywne i bardziej nam przeszkadzają?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl