Jaki wpływ mają na nas nasze myśli?

/ SEVENHEADS

  

Czy może być coś ważniejszego niż nasze myśli? To one kreują nasz realny świat. Jakość naszych myśli określa jakość naszego życia. Myślenie to coś, co poprzedza i towarzyszy wszystkiemu, co robimy; coś, czym się zajmujemy każdego dnia.

"Dziś jesteś tam, gdzie zaprowadziły Cię wczorajsze myśli, a jutro będziesz tam, dokąd zawiodą Cię myśli dnia dzisiejszego." Blaise Pascal 

W mechanizmach myślenia kluczową rolę nie tyle odgrywa samo wydarzenie, które nas spotyka, lecz nasz osąd sytuacji i interpretacja. Możemy panować nad swoimi myślami, albo pozwolić, by one panowały nad nami.

„Jeśli cierpisz z powodu jakiejś rzeczy, to nie ta rzecz Ci przeszkadza, lecz Twój własny sąd o niej. I jest w Twojej własnej mocy ten sąd zmienić.” Marek Aureliusz

„Nie obawiam się rzeczy, jakimi są, a bardziej tego, jakimi widzą je ludzie." Epiktet

Największy wpływ na nasze myśli mają przekonania i postawy wewnętrzne, zakorzenione w każdym z nas.To one kierują naszym myśleniem, niektóre z nich mogą nas rozwijać inne mogą nas ograniczać. 
Pozytywne przekonania wpływają na pozytywne myśli, negatywne i ograniczające przekonania decydują o myślach negatywnych.
Nasze dominujące myśli są odpowiedzialne za nasze emocje i mają zasadniczy wpływ na całe nasze życie. Nasze myślenie może popchnąć nas ku sukcesom, albo wpływać na nasze porażki życiowe. Aby zmienić swoje życie, musimy zmienić swój sposób myślenia. 

W pracy ze myślami warto zwrócić uwagę na kilka mechanizmów.

Czy mamy odpowiedni dystans do swoich myśli, czy nie traktujemy je zbyt poważnie? 

Czy nie bierzemy swoich myśli, które są tylko wytworem naszego umysłu za prawdziwe odbicie rzeczywistości?

Czy niepotrzebnie dajemy się wciągnąć w dialogi wewnętrzne i dyskusje ze negatywnymi myślami?

Czy nie poświęcamy zbyt dużo uwagi negatywnym myślom, przez to one stają się bardziej intensywne i bardziej nam przeszkadzają?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Karpaczu wmurowano kamień węgielny. Powstanie tu ważna inwestycja

Karpacz, schronisko Samotnia; zdjęcie ilustracyjne / By Jędrycha - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21657627

  

Około 1,6 mln zł będzie kosztować budowa do stanu zamkniętego surowego nowej Stacji Ratunkowej Grupy Karkonoskiej GOPR w Karpaczu. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, która powstanie przy ulicy Olimpijskiej.

Prezes Karkonoskiej Grupy GOPR Mirosław Górecki powiedział, że budowa stacji jest konieczna, ponieważ w istniejącej dyżurce ratownicy nie mogą pomieścić nawet specjalistycznego sprzętu.

- Nie ma tu miejsca również na ambulatorium dla osób poszkodowanych

 – powiedział prezes.

Działkę pod budowę nowej stacji przekazało miasto Karpacz. Budynek nowej stacji do stanu surowego zamkniętego powstanie do maja 2019 r., a koszt tej inwestycji to na razie 1,6 mln zł. Prezes Górecki przekazał, że pieniądze na budowę pochodzą z wpływów z biletów wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego (15 proc. w skali roku) i z dotacji Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Karkonoski GOPR ma cztery stacje: w Lubawce, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i w Świeradowie-Zdroju. Centralna stacja jest w Jeleniej Górze. Prezes przekazał, że stacja w Lubawce będzie zlikwidowana, gdyż ruch turystyczny jest tam znikomy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl