Będą środki na rehabilitację

/ pixabay.com/CC0/stux

  

Samorząd woj. lubuskiego przeznaczył prawie 8,5 mln zł na rehabilitację medyczną osób cierpiących na schorzenia ruchu i obwodowego układu nerwowego. Będą mogli z niej skorzystać Lubuszanie pracujący i powracający po chorobie do pracy – poinformował dziś Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Dofinansowanie na ten cel trafi do pięciu placówek medycznych, które wyłoniono w konkursie. Pieniądze na ten cel pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

- Od lat inwestowaliśmy głównie w profilaktykę, jednak schorzenia narządów ruchu coraz częściej wykluczają Lubuszan z rynku pracy. Stąd pomysł na kolejny program związany z rehabilitacją. Program będzie doskonałym uzupełnieniem świadczeń finansowanych ze środków publicznych

 – powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że w zakwalifikowanych do programu placówkach medycznych Lubuszanie będą mogli skorzystać z serii zabiegów rehabilitacyjnych w krótszym czasie.

Dofinansowanie otrzymają: Szpital w Słubicach, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze, Szpital w Gorzowie, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli i Powiatowy Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Przełazach.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze otrzyma ponad 1,1 mln zł, a gorzowski szpital 3,7 mln zł. Uczestnicy programu będą mogli skorzystać tam z cyklu zajęć i konsultacji, których koszt w przeliczeniu na jednego pacjenta wyniesie niemal 900 zł.

Jak wskazują władze regionu, głównym celem programu jest przywrócenie osobom ze schorzeniami układu ruchu i obwodowego układu nerwowego sprawności fizycznej, która umożliwi im dalszą aktywność zawodową, co w świetle prognozowanego procesu starzenia się społeczeństwa jest niezwykle istotne także dla rynku pracy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poznań: zderzenie trzech tramwajów

/ Radomil talk [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], from Wikimedia Commons

  

Motorniczy tramwaju, który w środę po południu w Poznaniu najechał na dwa inne składy, jest najciężej poszkodowaną ofiarą tego zdarzenia – podała policja. W wyniku wypadku rannych zostało około 10 osób.

Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości ul. Węgorka – poinformowała Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj linii nr 15 najechał na dwa inne tramwaje linii nr 1 i nr 6. Motorniczy piętnastki został zakleszczony w kabinie, trzeba było go wyciągać przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Liszczyńska poinformowała, że jego stan jest najpoważniejszy. Mężczyzna trafił do szpitala. Policja nie informuje na razie, jakie obrażenia odniósł motorniczy.

Do szpitala przewożeni są także poszkodowani pasażerowie. Według dotychczasowych ustaleń ich obrażenia nie zagrażają życiu. Według policji w sumie poszkodowanych jest 10 osób. Straż pożarna wstępnie informuje o kilkunastu poszkodowanych.

W związku z akcją ratowniczą utrudniony jest przejazd ul. Grunwaldzką, trasa w kierunku Junikowa jest zablokowana. Policja organizuje objazdy. Na miejscu działa m.in. 13 zastępów straży pożarnej.

Utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać kilka godzin. Tramwaje jeżdżą objazdami. Uruchomiono komunikację zastępczą. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl