Poszedł na "Kler" w habicie. Jakie były reakcje? WIDEO

o. Adam Szustak OP / fot. YoTube

  

Dominikanin i popularny youtuber Adam Szustak podzielił się z internautami swoimi wrażeniami na temat filmu "Kler". Zakonnik na film wybrał się ze współbratem - obaj w habitach. Jakie były reakcje ludzi w kinie? "Ludzie byli bardzo sympatyczni, uśmiechali się. Widziałem, że są nieco zdziwieni [...] W ogóle cała ta fala hejtu w kinie mnie jakoś nie spotkała" - opowiada dominikanin.

Nie jest to film genialny, nie jest to arcydzieło sztuki filmowej

- stwierdził o. Adam Szustak, przeciwstawiając "Kler" poprzednim filmom Smarzowskiego:

Ten film nie dorównuje absolutnie "Weselu", "Pod mocnym aniołem", nawet "Drogówce" [...] Uważam, że ma beznadziejne zakończenie. O ile cały film dosyć mi się podobał, o tyle absolutnie nie spodziewałem się, że takim prostym, emocjonalnym trickiem Smarzowski się posłuży. I to było słabe

- mówi dominikanin. Zakonnik wraz ze współbratem postanowili zaryzykować i wybrali się na "Kler" w habitach. Z jakimi spotkali się reakcjami?

Było bardzo sympatycznie. Nikt się na nas nie wściekał, nie było żadnych burd, nie obrzucono nas pomidorami, że jesteśmy z tego kleru i tak dalej. Ludzie byli bardzo sympatyczni, niektórzy przyszli się przywitać, uśmiechali się. Widziałem, że są nieco zdziwieni: "o, księża przyszli" [..] W ogóle cała ta fala hejtu w kinie mnie jakoś nie spotkała

Szustak zaznaczył też, że choć być może w zamierzeniu reżysera film miał uderzać w Kościół, to jednak "Kler" nie jest w stanie Kościołowi zaszkodzić. Co najwyżej... pomóc.

Możliwe, że w intencjach Smarzowskiego tak jest, ale ja tego filmu tak nie odebrałem. Film nie zrobi Kościołowi żadnej większej szkody niż Kościół już ma szkody porobione. 

- mówi zakonnik, zaznaczając, że film może być okazją do nawrócenia:

Mnie ten film prowokuje absolutnie tylko do jednego: do nawrócenia

 - deklaruje Szustak.

Całą wypowiedź dominikanina można obejrzeć poniżej. Wypowiedź dotycząca "Kleru" zaczyna się od około siódmej minuty nagrania:

CZYTAJ TEŻ: „Kler” Smarzowskiego niczym „Klątwa”? Subtelność młota pneumatycznego. NASZA RECENZJA

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Langusta na palmie

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl