Wyjątkowy spot Kacpra Płażyńskiego

  

Gdańsk – tu będą się spełniać marzenia wszystkich mieszkańców, niezależnie od poglądów politycznych, grubości portfela i dzielnicy w której ktoś mieszka. Takie jest przesłanie kolejnego spotu Kacpra Płażyńskiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska. W dystrybuowanym w mediach społecznościowym materiale obok Płażyńskiego wystąpiła jego żona, Natalia.

Wbrew temu, co twierdzą moi konkurenci wcale nie mówimy w kampanii, że „Gdańsk jest w ruinie”. Nie jest. To piękne miasto, w którym żyją ludzie dumni z jego historii i rozwoju. Kochamy Gdańsk, założyliśmy tu rodzinę, tutaj, a nie gdzie indziej, chcemy wychować z Natalią nasze dzieci – mówi Kacper Płażyński. – Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegamy wielu niesprawiedliwości i szans niewykorzystanych przez obecne władze miasta. Aby Gdańsk stał się miastem marzeń dla wszystkich mieszkańców trzeba zrealizować program przedstawiany przeze mnie w trakcie kampanii. Gdańsk naszych marzeń to cel na te wybory – mówi.

Kacper Płażyński proponuje m.in. nową oś komunikacyjną łączącą dynamicznie rozwijające się dzielnice południowego Gdańska z centralnie położonym Wrzeszczem. Dzięki poprowadzeniu linii optymalną trasą przejazd szybkim tramwajem zajmie zaledwie 15 minut.

Kolejną ważną propozycją programową kandydata Zjednoczonej Prawicy jest budowa 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie ich najbardziej brakuje. Płażyński zapowiedział również uruchomienie pomocy w wysokości 300 złotych miesięcznie na każde dziecko, które nie dostało się do publicznej placówki tego typu.

Istotny element programu Kacpra Płażyńskiego stanowi projekt radykalnej poprawy sytuacji lokatorów mieszkań komunalnych. Dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich budynków pozostających w zasobach miasta – po analizie technicznej będzie można zdecydować, które kamienice trzeba szybko remontować a które nie nadają się już do zamieszkania. Wyremontowanych zostanie 800 pustostanów nadających się do zamieszkania. Powstanie 1000 nowych mieszkań komunalnych a Gdańsk przystąpi do programu Mieszkanie Plus, dzięki czemu gdańszczanie zyskają dostęp do 1200 nowych mieszkań. Przywrócona zostanie możliwość wykupu lokali komunalnych z 90% bonifikatą.

Płażyński proponuje również budowę 10 domów dziennej opieki dla seniorów, którzy nie wymagają całodobowej pomocy lekarskiej a potrzebują rehabilitacji czy wsparcia w załatwianiu codziennych spraw życiowych. Ważną częścią programu dla Gdańska jest stworzenie w mieście 170 hektarów nowych parków a także budowa kilkudziesięciu dostępnych dla wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Uzupełnieniem propozycji programowych dla miasta są programy jakie przedstawiamy w dzielnicach Gdańska. Latem wraz z wolontariuszami przeszliśmy w sumie ponad 2 tysiące kilometrów odwiedzając każdą z nich. Teraz wracamy do dzielnic z konkretnymi rozwiązaniami. Jesteśmy w połowie drogi, dziś organizujemy 15 spotkanie otwarte tego typu – mówi Kacper Płażyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl