Wyjątkowy spot Kacpra Płażyńskiego

  

Gdańsk – tu będą się spełniać marzenia wszystkich mieszkańców, niezależnie od poglądów politycznych, grubości portfela i dzielnicy w której ktoś mieszka. Takie jest przesłanie kolejnego spotu Kacpra Płażyńskiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska. W dystrybuowanym w mediach społecznościowym materiale obok Płażyńskiego wystąpiła jego żona, Natalia.

Wbrew temu, co twierdzą moi konkurenci wcale nie mówimy w kampanii, że „Gdańsk jest w ruinie”. Nie jest. To piękne miasto, w którym żyją ludzie dumni z jego historii i rozwoju. Kochamy Gdańsk, założyliśmy tu rodzinę, tutaj, a nie gdzie indziej, chcemy wychować z Natalią nasze dzieci – mówi Kacper Płażyński. – Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegamy wielu niesprawiedliwości i szans niewykorzystanych przez obecne władze miasta. Aby Gdańsk stał się miastem marzeń dla wszystkich mieszkańców trzeba zrealizować program przedstawiany przeze mnie w trakcie kampanii. Gdańsk naszych marzeń to cel na te wybory – mówi.

Kacper Płażyński proponuje m.in. nową oś komunikacyjną łączącą dynamicznie rozwijające się dzielnice południowego Gdańska z centralnie położonym Wrzeszczem. Dzięki poprowadzeniu linii optymalną trasą przejazd szybkim tramwajem zajmie zaledwie 15 minut.

Kolejną ważną propozycją programową kandydata Zjednoczonej Prawicy jest budowa 10 nowych żłobków i 5 nowych przedszkoli w dzielnicach, gdzie ich najbardziej brakuje. Płażyński zapowiedział również uruchomienie pomocy w wysokości 300 złotych miesięcznie na każde dziecko, które nie dostało się do publicznej placówki tego typu.

Istotny element programu Kacpra Płażyńskiego stanowi projekt radykalnej poprawy sytuacji lokatorów mieszkań komunalnych. Dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich budynków pozostających w zasobach miasta – po analizie technicznej będzie można zdecydować, które kamienice trzeba szybko remontować a które nie nadają się już do zamieszkania. Wyremontowanych zostanie 800 pustostanów nadających się do zamieszkania. Powstanie 1000 nowych mieszkań komunalnych a Gdańsk przystąpi do programu Mieszkanie Plus, dzięki czemu gdańszczanie zyskają dostęp do 1200 nowych mieszkań. Przywrócona zostanie możliwość wykupu lokali komunalnych z 90% bonifikatą.

Płażyński proponuje również budowę 10 domów dziennej opieki dla seniorów, którzy nie wymagają całodobowej pomocy lekarskiej a potrzebują rehabilitacji czy wsparcia w załatwianiu codziennych spraw życiowych. Ważną częścią programu dla Gdańska jest stworzenie w mieście 170 hektarów nowych parków a także budowa kilkudziesięciu dostępnych dla wszystkich obiektów sportowych i rekreacyjnych.

Uzupełnieniem propozycji programowych dla miasta są programy jakie przedstawiamy w dzielnicach Gdańska. Latem wraz z wolontariuszami przeszliśmy w sumie ponad 2 tysiące kilometrów odwiedzając każdą z nich. Teraz wracamy do dzielnic z konkretnymi rozwiązaniami. Jesteśmy w połowie drogi, dziś organizujemy 15 spotkanie otwarte tego typu – mówi Kacper Płażyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Okręty NATO przepłyną przez Cieśninę Kerczeńską?

/ / twitter.com/AvakovArsen

  

Marynarka wojenna Ukrainy zamierza ponownie przepłynąć przez kontrolowaną przez Rosję Cieśninę Kerczeńską, zapraszając na ten rejs partnerów zagranicznych – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

„Jest to dla nas sprawa zasadnicza. Jeśli zatrzymamy się i odpuścimy, to Rosja zrealizuje swoje zadanie przejęcia kontroli nad Morzem Azowskim i zaprezentuje światu samowolnie wyznaczone, nowe morskie granice na Morzu Czarnym, czyli de facto zalegalizuje okupację Krymu”

– powiedział Turczynow w opublikowanej w środę rozmowie z BBC Ukraina.

Turczynow poinformował, że taki rejs planowany jest w niedalekiej perspektywie.

„Zaprosimy przedstawicieli OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) i innych organizacji międzynarodowych, by byli obecni na naszych okrętach, żeby donieść do całego świata, że Ukraina i jej marynarze nie naruszają prawa międzynarodowego”

– podkreślił.

Sekretarz RBNiO chciałby, by przez Cieśninę Kerczeńską, która łączy Morze Czarne z Azowskim, przepłynęły także okręty NATO.

„By okręty NATO, zaproszone przez nas na Morze Azowskie, pokazały, że Rosja powinna liczyć się z prawem międzynarodowym”

– powiedział.

Turczynow przyznał jednocześnie, że „na razie ta inicjatywa nie spotkała się z odpowiedzią”.

25 listopada rosyjskie służby graniczne i specjalne zaatakowały trzy niewielkie okręty marynarki wojennej Ukrainy, które płynęły z Odessy nad Morzem Czarnym do portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim. Do incydentu doszło w pobliżu łączącej oba akweny Cieśniny Kerczeńskiej, która kontrolowana jest przez Rosję. Rosjanie ostrzelali ukraińskie jednostki, a następnie je przejęli. 24 członków ich załóg zostało aresztowanych.

Według Moskwy ukraińscy marynarze wpłynęli na jej wody terytorialne. Kijów utrzymuje, że do zdarzenia doszło na wodach międzynarodowych.

Po incydencie Ukraina wprowadziła na 30 dni stan wojenny, który obowiązuje w obwodach wzdłuż granicy z Rosją, separatystycznym Naddniestrzem w Mołdawii oraz na obszarach nad Morzem Czarnym i Azowskim. Stan wojenny ma zakończyć się 26 grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl