Koronka do Miłosierdzia na ulicach

/ By Wald-Burger8 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39833724

  

W kilkuset miastach świata w piątek o godz. 15.00, w 10. rocznicę beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny ks. Michała Sopoćki, wierni odmówią na skrzyżowaniach ulic koronkę do Bożego Miłosierdzia – podał zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

Akcję "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata" zainicjował opiekun duchowy działającego przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia jezuita o. Remigiusz Recław.

Pierwsza koronka odbyła się w Łodzi na 111 skrzyżowaniach i zgromadziła kilkaset osób. Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, w tym roku udział zgłosiło ponad 200 miast z Polski. Modlitwa odbędzie się m.in. w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Zielonej Górze, Wrocławiu i w Piotrkowie Trybunalskim. W niektórych z nich odmawiana będzie w kilku miejscach. W Krakowie wierni pomodlą się m.in. na placu przed kościołem św. Kazimierza Królewicza z Krakowa, na placu Centralnym obok pomnika "Solidarności", na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Zuchów oraz na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Struga.

W Warszawie modlitwa odbędzie się u zbiegu al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej, obok stacji metra Wilanowska, na skrzyżowaniach al. Lotników i ul. Kaczmarskiego oraz ulic Gotarda i Gintrowskiego, a także na skrzyżowaniu ulic Dobra i Tamka. Modlitwa odbędzie się też przy kościele św. Stanisława Biskupa, przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej i pod krzyżem przy wejściu do metra Marymont od strony ul. Gdańskiej.

Do akcji dołączyły także grupy z Belgii, Niemiec, Włoch, Litwy, Słowacji, Kanady, Haiti, Argentyny, USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Australii, Izraela i z Japonii.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Polski, Kościoła i świata oraz "za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą". Dodają, że w akcję może włączyć się każdy.

Aby to zrobić, wystarczy znaleźć się o godz. 15 na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi, odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia

 – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorzy zaznaczyli, że uczestnicy organizują się spontanicznie przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, na portalach społecznościowych lub przez ogłoszenia parafialne.

- Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach

 – napisali organizatorzy. Podkreślili, że informację o dołączeniu do akcji należy przesłać na adres iskra111@onet.eu.

Wydarzenie patronatem honorowym objął metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Wykaz miejsc, w których odmawiana będzie koronka jest dostępny na stronie internetowej www.iskra.info.pl.

Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus Chrystus miał podyktować św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia 13 i 14 września 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa.

Ks. Michał Sopoćko był spowiednikiem św. s. Faustyny Kowalskiej i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. W 1941 r. założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Papież Benedykt XVI beatyfikował go 28 września 2008 w Białymstoku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera wyborcza w Olsztynie: z komisji wyborczej zginęło 399 kart do głosowania!

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W obwodowej komisji wyborczej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie zginęło 399 kart do głosowania. "Czy zostały one użyte w wyborach, okaże się po podliczeniu wyników we wszystkich obwodowych komisjach w mieście" - powiedział dyrektor delegatury KBW w Olsztynie Piotr Sarnacki.

Jak poinformował dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki, obwodowa komisja wyborcza w Olsztynie, która pracowała w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Warszawskiej, stwierdziła brak 399 kart do głosowania. O sprawie jest już powiadomiona policja, która prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające oraz komisarz wyborczy. Karty były ostemplowane.

"Na razie trudno stwierdzić, czy karty, których nie ma, zostały użyte w głosowaniu. To się okaże, gdy wszystkie obwodowe komisje w Olsztynie podliczą wyniki. Wtedy będzie można stwierdzić, czy liczba kart wydanych do głosowania i kart wyjętych z urn jest taka sama, czy nie"

- wyjaśnił Sarnacki.

Sarnacki przyznał, że zakładane są dwa scenariusze zdarzenia: że ktoś karty wyniósł z lokalu i ich nie użył, jak i taki, że karty zostały wyniesione i użyte w wyborach. W przypadku tego drugiego scenariusza, prawdopodobnie dojdzie do protestu wyborczego i wówczas sąd zdecyduje, czy miało to wpływ na wynik wyborów, czy nie.

Sarnacki powiedział, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż około godz. 17 przewodnicząca komisji przy ul. Warszawskiej stwierdziła, że "kupka z kartami do głosowania jest jakaś dziwnie mniejsza". Komisja kilka razy przeliczała karty i szukała brakujących, jednak ich nie odnaleziono. W ocenie Sarnackiego brak tylu kart nie może być pomyłką przy ich przeliczaniu. "Czasem dochodzi do sklejenia się dwóch czy trzech kart, ale nie aż tylu" - wyjaśnił dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Założono, że karty z komisji wyborczej zostały wyniesione od rana do godz. 17. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl