Są areszty za nielegalny wywóz odpadów. Chcieli wyrzucić w żwirowni 100 ton śmieci

/ pixabay.com/vkingxl/CC0

  

Dziś Prokuratura Okręgowa w Sieradzu poinformowała, że 2 z 6 podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym wywozem odpadów, zostanie tymczasowo aresztowanych. Śledczy dodają, że "sprawa jest rozwojowa".

W ubiegłym tygodniu policjanci z Łodzi i Sieradza zatrzymali ciężarówki wypełnione około 100 tonami odpadów. Śmieci miały być nielegalnie zrzucone w nieczynnym żwirowisku w Małkowie w gminie Warta.

CZYTAJ: Chcieli nielegalnie wyrzucić 100 ton odpadów

W tej sprawie zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko środowisku - dokonania transportu odpadów w celu składowania ich w sposób mogący zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powierzchni ziemi (art. 183§1kk) - usłyszało łącznie sześć osób. 

Wobec dwóch z nich - na wniosek prokuratura - sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Za nielegalny wywóz odpadów podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Prokuratura w Sieradzu informuje, że sprawa jest rozwojowa. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sieradz.po.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiec z polskim obywatelstwem skazany za terroryzm. Miał problemy psychiczne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Jordi Bernabeu Farrús/CC BY-SA 2.0

  

W lutym bieżącego roku w prowincji Helmand na południu Afganistanu zatrzymano niemieckiego taliba, z polskim obywatelstwem. Dzisiaj Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie skazał Thomasa K. za działalność terrorystyczną na sześć lat więzienia.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku do Afganistanu i przyłączył się do talibów. Wcześniej był już obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Podejrzewano, że mógł on brać udział w zamachach na placówki Bundeswehry w Afganistanie.

Oskarżony przyznał się do winy, zeznał również, że cierpi z powodu silnych problemów psychicznych.

Z tego powodu przebywał wcześniej na oddziale psychiatrycznym oraz już w wieku 25 lat został rencistą. Mimo to biegły psychiatra uznał, że Niemiec jest zdolny ponieść całkowitą odpowiedzialność karną

- czytamy w dw.com. 

Początkowo postawiono mu zarzut próby zabójstwa, ale, sąd uznał, że nie jest za nie odpowiedzialny.

Thomas K. urodził się w Polsce, a wychowywał sie w okolicach Worms w Nadrenii-Palatynacie. 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl