Są areszty za nielegalny wywóz odpadów. Chcieli wyrzucić w żwirowni 100 ton śmieci

/ pixabay.com/vkingxl/CC0

  

Dziś Prokuratura Okręgowa w Sieradzu poinformowała, że 2 z 6 podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym wywozem odpadów, zostanie tymczasowo aresztowanych. Śledczy dodają, że "sprawa jest rozwojowa".

W ubiegłym tygodniu policjanci z Łodzi i Sieradza zatrzymali ciężarówki wypełnione około 100 tonami odpadów. Śmieci miały być nielegalnie zrzucone w nieczynnym żwirowisku w Małkowie w gminie Warta.

CZYTAJ: Chcieli nielegalnie wyrzucić 100 ton odpadów

W tej sprawie zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko środowisku - dokonania transportu odpadów w celu składowania ich w sposób mogący zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powierzchni ziemi (art. 183§1kk) - usłyszało łącznie sześć osób. 

Wobec dwóch z nich - na wniosek prokuratura - sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali zostali objęci dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Za nielegalny wywóz odpadów podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Prokuratura w Sieradzu informuje, że sprawa jest rozwojowa. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sieradz.po.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Lublinie wrze tuż przed wyborami. Prezydent Żuk zawiadamia prokuraturę ws. swojego rywala

Krzysztof Żuk / Ryszard Hołubowicz; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk złożył ostatecznie doniesienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi posła PiS Sylwestra Tułajewa dotyczącej przyjmowania przez Żuka „islamskich imigrantów”, a także ws. billboardów, które - jego zdaniem - nawołują do nienawiści wobec migrantów.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Lublina zapowiadał wcześniej złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko Sylwestrowi Tułajewowi, który jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy Lublina. Chodzi o wypowiedź Tułajewa, w której sugerował on, że Żuk chce przyjąć „islamskich imigrantów”.

- Do ciszy wyborczej nie jest możliwe osądzenie tej sprawy w trybie wyborczym – powiedział w piątek Żuk i oświadczył, że zdecydował się skierować sprawę do prokuratury.

Jak tłumaczył, pojawiły się nowe okoliczności – w Lublinie rozwieszone zostały billboardy nawołujące - zdaniem Żuka - do nienawiści wobec imigrantów.

- Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż sprawa wypowiedzi działacza PiS Sylwestra Tułajewa pozostaje w ścisłym związku z pojawieniem się w przestrzeni Lublina billboardów wpisujących się w ogólnopolską kampanię nienawiści PiS-u - powiedział Żuk.

Na billboardach o których mówi Żuk umieszczone jest zdjęcie grupy ciemnoskórych mężczyzn demolujących samochód. Pod fotografią jest napis „Oni mordują, gwałcą kobiety i dzieci”, a przez środek zdjęcia umieszczono napis „Krzysztof Żuk sprowadzi imigrantów”.

Zawiadomienie złożone przez Żuka w prokuraturze dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego - Prezydenta Miasta Lublin - przez Sylwestra Tułajewa oraz przestępstwa publicznego nawoływania do nienawiści poprzez prezentowanie bilbordów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl