Salwy ognia na poligonie w Ustce

/ mat. 12. BZ / https://12bz.wp.mil.pl/pl/galleries/fotogaleria-fotop/nadmorska-szkoa-ognia-f/

  

Do 28 września pododdziały 12. Brygady Zmechanizowanej prowadzą szkolenie na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Jak podaje oficjalny portal 12. BZ., po przemieszczeniu do wyznaczonego rejonu i zorganizowaniu obozowiska każdy z pododdziałów rozpoczął szkolenie według ściśle określonego planu. Żołnierze uczestniczą przede wszystkim w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktyki. Każdy doskonali swoje umiejętności niezbędne do wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku służbowym.

W ramach ćwiczeń taktyczno-specjalistycznych pododdziały dywizjonu przeciwlotniczego 12. Brygady Zmechanizowanej wykonują zadania bojowe polegające na zwalczaniu nisko lecących środków napadu powietrznego. Przeciwlotnicy oprócz zadań ogniowych, prowadzą także osłonę pododdziałów zmechanizowanych i zmotoryzowanych. Wspólne manewry potwierdzają wysokie umiejętności bojowe ćwiczących pododdziałów

 – powiedział dowódca dywizjonu przeciwlotniczego ppłk Dariusz Medziński, cytowany przez oficjalny portal brygady.

Kierowanie ogniem w obronie na odcinku wybrzeża w dzień i w nocy, strzelanie do celów nawodnych  – to tylko kilka z wielu zadań, jakie wykonują żołnierze pododdziałów ogólnowojskowych Błękitnej Brygady. Szkolenie poligonowe na CPSP Ustka, które zakończy się 28 września, stanowi doskonały przykład współdziałania pododdziałów ogólnowojskowych z pododdziałami przeciwlotniczymi 12. BZ - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. BZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes PiS odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu

Jarosław Kaczyński / Bartosz Kalich/Gazeta Polska

  

Jarosław Kaczyński odwiedził dziś wieczorem grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Prezes PiS przyjechał do Krakowa już po zamknięciu Wzgórza Wawelskiego.

Towarzyszyli mu premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zjawili się również szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, rzecznik rządu Joanna Kopcińska i szef gabinetu premiera Marek Suski. Na Wawel przyjechali także wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Prezesowi Kaczyńskiemu towarzyszyli poza tym szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), marszałek małopolski Witold Kozłowski oraz poseł Wiesław Janczyk (PiS). W krypcie św. Leonarda odprawiona została msza święta.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" (Ciała śpią, dusze czuwają).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl