Jaki odpowiada Trzaskowskiemu

/ / Bruno Samm; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Najwięcej środków europejskich na inwestycje w Polsce otrzymuje od rządu PiS Warszawa, zarządzana przez prezydent Hannę Gronkiewicz Waltz - wskazał kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. To odpowiedź na słowa jego rywala w wyborach - Rafała Trzaskowskiego (PO).

Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, wyraził nadzieję, iż rząd PiS będzie wspierał wszystkie samorządy równo, a nie tylko te, w których uzyska poparcie.

- Miejmy nadzieję, że rząd PiS nie będzie, tak jak to zapowiadał, finansował tylko tych inwestycji, które będą realizowane w miejscach, gdzie uzyska poparcie, tylko będzie wszystkie Polki i wszystkich Polaków traktował równo – powiedział polityk. Jak dodał, jest zaniepokojony tym, iż "rząd PiS-u poprzez swoją skrajnie nieodpowiedzialną i nieprofesjonalną politykę wyprowadzi Polskę poza Unię".

- To jest oczywiste, że jesteśmy formacją, która chciała wejścia do Unii Europejskiej od samego początku, chcemy Unii Europejskiej. Jedyne pytanie jest takie: nie, czy będziemy w Unii Europejskiej, bo wszyscy chcemy w niej być, tylko w jakiej Unii Europejskiej – powiedział Jaki, proszony przez dziennikarzy o odniesienie się do słów Trzaskowskiego.

Jego zdaniem, polityk Platformy zapomina, skąd pochodzi wiele środków na inwestycje w Warszawie.

- Najwięcej środków europejskich na inwestycje w Polsce otrzymuje kto? Hanna Gronkiewicz Waltz. Ona otrzymuje środki od naszego rządu na inwestycję dotyczącą metra – wskazał. - Powieka im nie zadrży, kiedy opowiadają, że chcemy wyprowadzić Polskę z UE czy nie chcemy finansowania inwestycji – dodał, odnosząc się do słów polityków PO.

- Gdybyśmy nie chcieli finansowania tych inwestycji, to metro nie miałoby wsparcia, a ma od rządu Prawa i Sprawiedliwości, mimo że mamy pełną świadomość, że rządzi tu ktoś inny - dodał.

Zdaniem Jakiego, "problem z Platformą Obywatelską polega na tym, że oni często mówią o wartościach europejskich, ale w praktyce ich rządzenie wygląda inaczej".

- Standardem w Europie, świadectwem europejskości jest uczciwość. Nie ma europejskości bez uczciwości. Z tym politycy Platformy mają bardzo duży problem, szczególnie w Warszawie – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afera wyborcza w Olsztynie: z komisji wyborczej zginęło 399 kart do głosowania!

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W obwodowej komisji wyborczej przy ul. Warszawskiej w Olsztynie zginęło 399 kart do głosowania. "Czy zostały one użyte w wyborach, okaże się po podliczeniu wyników we wszystkich obwodowych komisjach w mieście" - powiedział dyrektor delegatury KBW w Olsztynie Piotr Sarnacki.

Jak poinformował dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki, obwodowa komisja wyborcza w Olsztynie, która pracowała w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy ul. Warszawskiej, stwierdziła brak 399 kart do głosowania. O sprawie jest już powiadomiona policja, która prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające oraz komisarz wyborczy. Karty były ostemplowane.

"Na razie trudno stwierdzić, czy karty, których nie ma, zostały użyte w głosowaniu. To się okaże, gdy wszystkie obwodowe komisje w Olsztynie podliczą wyniki. Wtedy będzie można stwierdzić, czy liczba kart wydanych do głosowania i kart wyjętych z urn jest taka sama, czy nie"

- wyjaśnił Sarnacki.

Sarnacki przyznał, że zakładane są dwa scenariusze zdarzenia: że ktoś karty wyniósł z lokalu i ich nie użył, jak i taki, że karty zostały wyniesione i użyte w wyborach. W przypadku tego drugiego scenariusza, prawdopodobnie dojdzie do protestu wyborczego i wówczas sąd zdecyduje, czy miało to wpływ na wynik wyborów, czy nie.

Sarnacki powiedział, że z dotychczasowych ustaleń wynika, iż około godz. 17 przewodnicząca komisji przy ul. Warszawskiej stwierdziła, że "kupka z kartami do głosowania jest jakaś dziwnie mniejsza". Komisja kilka razy przeliczała karty i szukała brakujących, jednak ich nie odnaleziono. W ocenie Sarnackiego brak tylu kart nie może być pomyłką przy ich przeliczaniu. "Czasem dochodzi do sklejenia się dwóch czy trzech kart, ale nie aż tylu" - wyjaśnił dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie.

Założono, że karty z komisji wyborczej zostały wyniesione od rana do godz. 17. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl