Jaki odpowiada Trzaskowskiemu

/ / Bruno Samm; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

  

Najwięcej środków europejskich na inwestycje w Polsce otrzymuje od rządu PiS Warszawa, zarządzana przez prezydent Hannę Gronkiewicz Waltz - wskazał kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. To odpowiedź na słowa jego rywala w wyborach - Rafała Trzaskowskiego (PO).

Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, wyraził nadzieję, iż rząd PiS będzie wspierał wszystkie samorządy równo, a nie tylko te, w których uzyska poparcie.

- Miejmy nadzieję, że rząd PiS nie będzie, tak jak to zapowiadał, finansował tylko tych inwestycji, które będą realizowane w miejscach, gdzie uzyska poparcie, tylko będzie wszystkie Polki i wszystkich Polaków traktował równo – powiedział polityk. Jak dodał, jest zaniepokojony tym, iż "rząd PiS-u poprzez swoją skrajnie nieodpowiedzialną i nieprofesjonalną politykę wyprowadzi Polskę poza Unię".

- To jest oczywiste, że jesteśmy formacją, która chciała wejścia do Unii Europejskiej od samego początku, chcemy Unii Europejskiej. Jedyne pytanie jest takie: nie, czy będziemy w Unii Europejskiej, bo wszyscy chcemy w niej być, tylko w jakiej Unii Europejskiej – powiedział Jaki, proszony przez dziennikarzy o odniesienie się do słów Trzaskowskiego.

Jego zdaniem, polityk Platformy zapomina, skąd pochodzi wiele środków na inwestycje w Warszawie.

- Najwięcej środków europejskich na inwestycje w Polsce otrzymuje kto? Hanna Gronkiewicz Waltz. Ona otrzymuje środki od naszego rządu na inwestycję dotyczącą metra – wskazał. - Powieka im nie zadrży, kiedy opowiadają, że chcemy wyprowadzić Polskę z UE czy nie chcemy finansowania inwestycji – dodał, odnosząc się do słów polityków PO.

- Gdybyśmy nie chcieli finansowania tych inwestycji, to metro nie miałoby wsparcia, a ma od rządu Prawa i Sprawiedliwości, mimo że mamy pełną świadomość, że rządzi tu ktoś inny - dodał.

Zdaniem Jakiego, "problem z Platformą Obywatelską polega na tym, że oni często mówią o wartościach europejskich, ale w praktyce ich rządzenie wygląda inaczej".

- Standardem w Europie, świadectwem europejskości jest uczciwość. Nie ma europejskości bez uczciwości. Z tym politycy Platformy mają bardzo duży problem, szczególnie w Warszawie – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Donald Trump polecił Pentagonowi stworzenie "dowództwa kosmicznego"

Pentagon / By David B. Gleason from Chicago, IL - The Pentagon, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4891272

  

Donald Trump polecił dzisiaj Pentagonowi stworzenie nowego dowództwa wojskowego, odpowiedzialnego za działalność wojskową USA w przestrzeni kosmicznej. Według Associated Press decyzja ta jest wynikiem obaw prezydenta USA przed działaniami Chin i Rosji.

W wiadomości do szefa Pentagonu Jima Mattisa, opublikowanej przez Biały Dom, Trump zlecił mianowanie starszego oficera, który będzie nadzorował nowe dowództwo wojskowe. Jego celem, jak pisze AP, będzie nadzorowanie i organizowanie operacji kosmicznych, przyspieszanie postępu technicznego w tym zakresie oraz znajdowanie bardziej skutecznych sposobów na ochronę zasobów USA w kosmosie, przede wszystkim amerykańskich satelitów, niezbędnych dla sił amerykańskich w zakresie nawigacji, komunikacji i nadzoru.

Według AP decyzja Trumpa wynika z jego rosnących obaw przed działaniami Chin i Rosji, które, zdaniem amerykańskiego prezydenta, opracowują możliwości zakłócenia, wyłączenia lub nawet zniszczenia amerykańskich satelitów.

Przemawiając w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, wiceprezydent Mike Pence powiedział: "Nowa era amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego w kosmosie zaczyna się dzisiaj".

Według jednego urzędników amerykańskiej administracji, na którego powołuje się AP, nowe dowództwo ma składać się z 600 pracowników, rekrutowanych z istniejących obecnie wojskowych biur kosmicznych. W następnych latach liczba ta ma zwiększyć się o 1000 osób, a całe przedsięwzięcie w najbliższych pięciu latach ma kosztować ok. 800 milionów dolarów.

W czerwcu br. Donald Trump zapowiedział, że poleci Pentagonowi utworzyć amerykańskie "siły kosmiczne" jako "oddzielny, lecz równorzędny" rodzaj sił zbrojnych. Wskazał dominację USA w przestrzeni kosmicznej jako kwestię bezpieczeństwa narodowego.

"Nasze przeznaczenie poza Ziemią to nie tylko kwestia narodowej tożsamości, ale też narodowego bezpieczeństwa - mówił wówczas amerykański prezydent. - Jeśli chodzi o obronę Stanów Zjednoczonych, nie wystarczy po prostu amerykańska obecność w kosmosie. To musi być amerykańska dominacja w kosmosie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl