Nitras obiecuje in vitro i wiedzę o seksie

/ Official flickr of Sławomir Nitras; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

Rozwój Szczecina poprzez... in vitro i seksedukację? To nie żart. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zadeklarował, że jeżeli wygra wybory, to miasto dofinansuje zabiegi in vitro i zadba o wychowanie seksualne. Według przedstawicielek Koalicji program Nitrasa to gwarancja rozwoju stolicy Pomorza Zachodniego.

Do Szczecina przyjechały liderki Koalicji Obywatelskiej: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i przewodnicząca Inicjatywy Polska Barbara Nowacka, aby wesprzeć kampanię Sławomira Nitrasa.

Jak oceniła Kidawa-Błońska, Nitras jest najlepszym kandydatem na prezydenta Szczecina, który daje gwarancje, że miasto będzie rozwijało się wspaniale i będzie dumą dla wszystkich.

Lubnauer przekonywała, że "Szczecin musi mieć nowy impuls, nową energię i ludzi, którzy można nawet powiedzieć są bezczelnie odważni, jak Sławomir Nitras, ludzi, którzy potrafią ściągnąć tu inwestorów, postawić na prawdziwe inwestycje, a nie rdzewiejącą od 15 miesięcy stępkę". Jej zdaniem, miasto potrzebuje innej drogi rozwoju. 

Nowacka powiedziała z kolei, że Szczecin w ciągu kilku lat bardzo dobrze się rozwinął. Więc jak to jest? Miasto potrzebuje nowego impulsu i inwestycji, czy się rozwija?

Nitras wygłosił z kolei swoją teorię, że brak infrastruktury społecznej uderza przede wszystkim w kobiety, ponieważ - jak zauważył - to na nich w znacznie większym stopniu niż na mężczyzn spada obowiązek poradzenia sobie w sytuacji, kiedy tej infrastruktury brakuje.

Kandydat na prezydenta Szczecina zapowiedział, że jako prezydent będzie dofinansowywał in vitro. Jak mówił, każdego roku nie mniej niż 300 tys. zł z budżetu miasta będzie przeznaczane na dofinansowanie zabiegów. Zapowiedział także, że "wprowadzi do szkół programy zdrowotne, w tym edukację seksualną, połączoną z edukacją antyprzemocową oraz rzetelną wiedzą na temat antykoncepcji i nowoczesnej medycyny.

Nitras chce także, aby w mieście powstała poradnia, w której kobiety znajdą pomoc medyczną oraz okołomedyczną w szerokim zakresie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pałowali kobiety i młodzież. Teraz Emmanuel Macron da brutalnym policjantom premie!

/ 2 Neutron

  

Rząd Francji proponuje przyznanie wyjątkowej premii w wysokości 300 euro funkcjonariuszom sił porządkowych zmobilizowanych w czasie protestów "żółtych kamizelek". Poprawkę tej treści wniesiono w ramach dyskusji nad projektowanym przyszłorocznym budżetem. To o tyle szokujące, że działania policji cechowały się olbrzymią agresją, a nieraz wręcz okrucieństwem.

Prezydent Francji obiecał wypłatę premii podczas obiadu z przedstawicielami Republikańskich Kompanii Bezpieczeństwa (CSR, policyjne oddziały prewencyjne) 3 grudnia, dzień po gwałtownych starciach w Paryżu podczas III aktu mobilizacji "żółtych kamizelek". Ale nie określił kwoty.

Zgodnie z poprawką rządową do przyszłorocznego budżetu, której kolejne czytanie odbędzie się wieczorem we wtorek w parlamencie, z 300 euro premii za mobilizację podczas sześciu tygodni protestów "żółtych kamizelek" skorzysta 111 tys. policjantów i żandarmów.

Łączny koszt premii oceniono na 33 mln euro.

Zapytany dzisiaj szef francuskiego MSW Christophe Castaner powiedział, że kwestie premii będą tematem rozmów ze związkami; z ich przedstawicielami spotka się jeszcze tego samego dnia późnym popołudniem.

Ponadto rząd proponuje w kolejnej poprawce wypłatę "specjalnej rekompensaty" w wysokości 200 euro dla około 5 000 pracowników prefektury, zgodnie z "postępowaniem i wspieraniem niedawnych działań w zakresie ochrony i porządku publicznego" podczas manifestacji "żółtych kamizelek".

Oto kilka przykładów działań policji, nagrodzonej przez "liberała" Macrona:

 

 

 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl