Chciał złapać „stopa” zatrzymał... radiowóz

/ lubelska.policja.gov.pl

  

O konsekwencjach braku elementów odblaskowych dowiedział się idący wieczorem po drodze 17-latek. Młody mężczyzna idąc po zmroku nieprawidłową stroną drogi poza obszarem zabudowanym zatrzymywał samochody, próbując łapać tzw. „stopa”. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, jedynym pojazdem, który udało mu się zatrzymać był... policyjny radiowóz.

17-latek twierdził, że chce jechać do koleżanki, jednak szybko okazało się, że w rzeczywistości uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

- W sobotni wieczór patrolujący krajową „63” policjanci z łukowskiej drogówki, zauważyli idącego nieprawidłową stroną drogi pieszego. Poza tym mężczyzna ten poruszał się odcinkiem drogi biegnącej poza obszarem zabudowanym i nie miał żadnych elementów odblaskowych – relacjonuje policja.

Funkcjonariusze zauważyli, że pieszy zatrzymuje „na okazję” jadące drogą samochody. 17-latek chciał pojechać do Radzynia Podlaskiego, do swej koleżanki.

Szybko jednak okazało się, że młodzieniec jest poszukiwany, z powodu ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie. Do koleżanki nie udało mu się dojechać. Policjanci „podwieźli go” z powrotem do ośrodka wychowawczego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiec z polskim obywatelstwem skazany za terroryzm. Miał problemy psychiczne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Jordi Bernabeu Farrús/CC BY-SA 2.0

  

W lutym bieżącego roku w prowincji Helmand na południu Afganistanu zatrzymano niemieckiego taliba, z polskim obywatelstwem. Dzisiaj Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie skazał Thomasa K. za działalność terrorystyczną na sześć lat więzienia.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku do Afganistanu i przyłączył się do talibów. Wcześniej był już obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Podejrzewano, że mógł on brać udział w zamachach na placówki Bundeswehry w Afganistanie.

Oskarżony przyznał się do winy, zeznał również, że cierpi z powodu silnych problemów psychicznych.

Z tego powodu przebywał wcześniej na oddziale psychiatrycznym oraz już w wieku 25 lat został rencistą. Mimo to biegły psychiatra uznał, że Niemiec jest zdolny ponieść całkowitą odpowiedzialność karną

- czytamy w dw.com. 

Początkowo postawiono mu zarzut próby zabójstwa, ale, sąd uznał, że nie jest za nie odpowiedzialny.

Thomas K. urodził się w Polsce, a wychowywał sie w okolicach Worms w Nadrenii-Palatynacie. 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl