Premier odpowiedział na absurdy PO

/ twitter.com/PremierRP

  

– Rząd w tym roku przeznaczył już 1,3 mld zł na Program Budowy Dróg Lokalnych - ponad dwa razy więcej niż przez rok rządów PO-PSL. Dzięki m.in. uszczelnieniu systemu podatkowego przekażemy dodatkowo 6 mld zł na budowę i remonty dróg lokalnych – w ten sposób premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na absurdalne zarzuty PO.

Premier na konferencji prasowej w Przasnyszu (woj. mazowieckie) był pytany o decyzję warszawskiego sądu okręgowego, który oddalił złożony w trybie wyborczym wniosek Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej wobec Morawieckiego. Wnioskodawcy domagali się w nim sprostowania przez szefa rządu jego wypowiedzi z 15 września ze spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie) dotyczącej budowy dróg i mostów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne pudło Platformy! Sąd Okręgowy oddalił ich pozew wobec premiera Mateusza Morawieckiego

Mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, iż to, co powiedziałem na wielu wiecach - na wielu spotkaniach z wyborcami to podkreślałem - że Program Budowy Dróg Lokalnych, który był prowadzony przez koalicję PO-PSL był zdecydowanie niewystarczający. To było 600 mln zł rocznie, średnio - jak się zsumuje lata 2008 do 2015 i podzieli na osiem - to było 600 mln zł rocznie. W naszym przypadku już w tym roku przeznaczyliśmy 1,3 mld - a więc ponad dwa razy więcej – podkreślił.

Premier wskazał, rząd - dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki temu, że wygrywa z mafiami VAT-owskimi - przeznaczył dodatkowo 6 mld zł, które w ciągu najbliższego roku, półtora roku będą dystrybuowane wśród samorządów (powiatów, gmin) na budowę i remonty tego - jak ocenił premier - "kluczowego elementu infrastruktury krajowej", jaką są drogi lokalne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zakrywają plakaty Kacpra Płażyńskiego i atakują premiera Morawieckiego! Mamy OŚWIADCZENIE

Kacper Płażyński / Fotomag/Gazeta Polska

  

Plakaty Kacpra Płażyńskiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska są na mieście zakrywane innymi afiszami. - To brzydkie zachowanie, które nie ma nic wspólnego z cywilizowanym prowadzeniem dialogu z mieszkańcami - ocenił dla portalu niezalezna.pl Kacper Płażyński. Okazuje się zaklejanie plakatów kandydatów ZP to zorganizowana akcja.

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, na plakaty Kacpra Płażyńskiego naklejane są plakaty oczerniające premiera Mateusza Morawieckiego.

Liczę, że to wybryk wandali, a nie zorganizowane działania któregoś z naszych konkurentów. My robimy swoje, wciąż rozmawiamy z gdańszczanami i przekonujemy mieszkańców do naszego programu. Liczymy na wyborczą mobilizację i dobry wynik w niedzielę

- ocenił dla niezalezna.pl kandydat Zjednoczonej Prawicy na fotel prezydenta Gdańska.

Najprawdopodobniej, jest to zorganizowana akcja, mająca na celu nie tylko oczernienie premiera, ale też zakrywanie plakatów wyborczych kandydatów ZP.

Komitet Obrony Demokracji na swoim oficjalnym profilu na Twitterze publikuje takie zdjęcia:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl