Premier odpowiedział na absurdy PO

/ twitter.com/PremierRP

  

– Rząd w tym roku przeznaczył już 1,3 mld zł na Program Budowy Dróg Lokalnych - ponad dwa razy więcej niż przez rok rządów PO-PSL. Dzięki m.in. uszczelnieniu systemu podatkowego przekażemy dodatkowo 6 mld zł na budowę i remonty dróg lokalnych – w ten sposób premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na absurdalne zarzuty PO.

Premier na konferencji prasowej w Przasnyszu (woj. mazowieckie) był pytany o decyzję warszawskiego sądu okręgowego, który oddalił złożony w trybie wyborczym wniosek Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej wobec Morawieckiego. Wnioskodawcy domagali się w nim sprostowania przez szefa rządu jego wypowiedzi z 15 września ze spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie) dotyczącej budowy dróg i mostów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne pudło Platformy! Sąd Okręgowy oddalił ich pozew wobec premiera Mateusza Morawieckiego

Mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, iż to, co powiedziałem na wielu wiecach - na wielu spotkaniach z wyborcami to podkreślałem - że Program Budowy Dróg Lokalnych, który był prowadzony przez koalicję PO-PSL był zdecydowanie niewystarczający. To było 600 mln zł rocznie, średnio - jak się zsumuje lata 2008 do 2015 i podzieli na osiem - to było 600 mln zł rocznie. W naszym przypadku już w tym roku przeznaczyliśmy 1,3 mld - a więc ponad dwa razy więcej – podkreślił.

Premier wskazał, rząd - dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, dzięki temu, że wygrywa z mafiami VAT-owskimi - przeznaczył dodatkowo 6 mld zł, które w ciągu najbliższego roku, półtora roku będą dystrybuowane wśród samorządów (powiatów, gmin) na budowę i remonty tego - jak ocenił premier - "kluczowego elementu infrastruktury krajowej", jaką są drogi lokalne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiec z polskim obywatelstwem skazany za terroryzm. Miał problemy psychiczne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Jordi Bernabeu Farrús/CC BY-SA 2.0

  

W lutym bieżącego roku w prowincji Helmand na południu Afganistanu zatrzymano niemieckiego taliba, z polskim obywatelstwem. Dzisiaj Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie skazał Thomasa K. za działalność terrorystyczną na sześć lat więzienia.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku do Afganistanu i przyłączył się do talibów. Wcześniej był już obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Podejrzewano, że mógł on brać udział w zamachach na placówki Bundeswehry w Afganistanie.

Oskarżony przyznał się do winy, zeznał również, że cierpi z powodu silnych problemów psychicznych.

Z tego powodu przebywał wcześniej na oddziale psychiatrycznym oraz już w wieku 25 lat został rencistą. Mimo to biegły psychiatra uznał, że Niemiec jest zdolny ponieść całkowitą odpowiedzialność karną

- czytamy w dw.com. 

Początkowo postawiono mu zarzut próby zabójstwa, ale, sąd uznał, że nie jest za nie odpowiedzialny.

Thomas K. urodził się w Polsce, a wychowywał sie w okolicach Worms w Nadrenii-Palatynacie. 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl