Grupa PGZ na targach AAD 2018

/ PGZ

  

Polska Grupa Zbrojeniowa, wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej uczestniczyła w odbywających się w dniach 19-23 września targach Africa Aerospace and Defence w Tshwane w RPA. Rynki afrykańskie są jednymi z najbardziej obiecujących kierunków eksportowych dla polskiego przemysłu obronnego. To kolejne targi zbrojeniowe w tym roku, w których Polska Grupa Zbrojeniowa prezentowała swoją ofertę.

Na tegorocznej Africa Aerospace and Defence (AAD) Grupa PGZ promowała m.in. indywidualne wyposażenie żołnierza, w tym uzbrojenie strzeleckie, amunicję oraz sprzęt logistyczny. Oferta PGZ obejmowała również pakiety serwisowe oraz modernizacyjne dla wyposażenia, opierającego się na wschodniej myśli technologicznej.

Wystawę Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedziła m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Nigerii Nuratu Jimoh Batagarawa oraz dyrektor generalny DICON generał dywizji Bamidele Olaleke Ogunkale. W marcu b.r. Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu podpisała porozumienie z nigeryjskim przedsiębiorstwem zbrojeniowym DICON dotyczącym transferu technologii produkcji karabinków Beryl M762. Spółki wchodzące w skład PGZ prowadzą również szereg projektów dotyczących nawiązania współpracy przemysłowej z firmami z innych krajów Afryki. 

Afryka jest jednym z najważniejszych kierunków eksportowych dla Grupy. Prowadzone przez Grupę projekty dotyczą nie tylko sprzedaży nowego wyposażenia, ale także remontów i modernizacji sprzętu proweniencji radzieckiej, który znajduje się na wyposażeniu wielu sił zbrojnych i mundurowych na kontynencie. Grupa dąży do powtórzenia sukcesu, jakim było podpisanie porozumienia z DICON i nawiązania długofalowej współpracy przemysłowej z regionalnymi partnerami w zakresie dostaw m.in. amunicji oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza.

Africa Aerospace & Defence, to organizowane cyklicznie co dwa lata w RPA największe targi przemysłu obronnego połączone z show lotniczym na kontynencie Afrykańskim. AAD jest miejscem spotkań dla przedstawicieli branży lotniczej i zbrojeniowej z potencjalnymi kupującymi. Targi przyciągają delegacje rządowe z całego kontynentu, ale także przedstawicieli miejscowych sił zbrojnych, formacji mundurowych i przedsiębiorstw, zainteresowanych nawiązaniem współpracy przemysłowej i rozwinięciem swojej aktywności poza Afrykę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PGZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

„Za wasze we wrześniu złamane słowo walczyli polscy piloci”. Obejrzyj Kapelę z Placu Wolności! [FILM]

Wojciech Winiarski / fot. arch. Wojciecha Winiarskiego

  

„Pamiętasz Brytanio, pamiętasz Europo Dywizjon 303? Gdy wielką paradą pokój witano zabrakło ich!” – śpiewa mocno poznańska Kapela z Placu Wolności. Rafał Piechota, znany głównie jako lider kabaretu „Afera” i wybitny gitarzysta Wojciech Winiarski stworzyli zespół, który bez cenzury politycznej poprawności opowiada o polskiej historii. A także o historii Poznania, zupełnie odmiennej od jego współczesności. Obejrzyj poniżej ich twórczość i rozmowę z Wojtkiem Winiarskim w „Wywiadzie z chuliganem”.

„Za deszcz angielski i chłód Londynu walczyli polscy piloci. Za Archibaldów, Winstonów, Kevinów walczyli polscy piloci. Za uśmiech Mary, jeden dzień przy niej, walczyli polscy piloci. Za łyk herbaty o piątej godzinie walczyli polscy piloci. Pamiętaj Brytanio, pamiętaj Europo Dywizjon 303! To dzięki im – odważnym pilotom, masz dziś spokojne sny”.
– śpiewa w najbardziej chyba przejmującej z piosenek Kapela z Placu Wolności.

„To było tylko raz” – tak zatytułowany jest z kolei utwór o Powstaniu Wielkopolskim, czyli jedynym wygranym dużym polskim powstaniu. Skąd dziś kryzys poznańskości i podobne sytuacje w innych wielkich miastach?.

Kiedy wychodzimy w miasto, to elementów poznańskości jest w nim nie za wiele, nie są dominujące. Mamy Lecha Poznań, tak jak każde duże miasto na swój klub, z którym się utożsamia. Lech Poznań jest bardzo mocnym nośnikiem emocji, czasami nawet zbyt mocnym. Ale kibice mają to poczucie poznańskości, bo chociażby poprzez klub są z miastem bardzo mocno emocjonalnie związani. A my? Żyjemy sobie w tym mieście, ale co o nim, o jego historii wiemy?
- pyta Wojciech Winiarski.

Zarówno Winiarski, jak i Piechota przyznają, ich dzieci słuchają rapu, w którym mocno brzmią opowieści o polskiej historii i patriotyzmie.

Moi synowie słuchają rapu. Z racji pokoleniowych niekoniecznie chce się wniknąć w tę muzykę, ale doceniam to, że raperzy śpiewają naprawdę o czymś. Mają jakąś wizję, chcą coś konkretnego opowiedzieć. Czasami dzieje się to w mocnych słowach.
mówi Winiarski.
Obejrzyj twórczość „Kapeli z Placu Wolności” oraz zespołu Good Staff i rozmowę z Wojciechem Winiarskim w „Wywiadzie z chuliganem” poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl