Wdzięczni polskiej wsi! Najnowszy spot kancelarii premiera. WIDEO

  

Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego wypuściła spot poświęcony polskiej wsi. "Nie byłoby wolnej Rzeczypospolitej bez polskiej wsi". Najnowszy spot przypomina, że Polska mogła zawsze polegać na chłopach i rolnikach. Spot został opublikowany w związku z pierwszym ogólnopolskim świętem "Wdzięczni polskiej wsi". Uroczyste obchody tego święta rozpoczęły się w Wąwolnicy (woj. Lubelskie) na błoniach Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej.

Najnowszy spot dziękuje polskiej wsi.

Żywią i bronią. Od stuleci powiewa na sztandarach polskich chłopów i rolników. Polska mogła na nich polegać, nigdy nie zawiedli. Tak jak w 1920 roku, kiedy w czasie wojny z bolszewikami na wezwanie Wincentego Witosa walczyli o niepodległą Polskę. Tak, jak podczas drugiej wojny światowej, kiedy w Batalionach Chłopskich i na wszystkich frontach świata byli ludzie polskiej wsi. Bronili polskiej ziemi, kiedy w czasach PRL-u stanęli do walki o wolne związki zawodowe

– słyszymy głos lektora w spocie, na którym są przedstawione archiwalne zdjęcia z działalności rolników na przestrzeni lat.

Dziś rolnicy budują markę Polski, są konkurencyjni wobec innych europejskich producentów. Przez stulecia jedno się nie zmieniło – żywią i bronią. Polska wieś zachowała to, co w życiu najważniejsze: Bóg, honor i ojczyzna. To fundament, na którym budowaliśmy niepodległość. Nie byłoby wolnej Rzeczypospolitej bez polskiej wsi

- zaznaczono.

Zobaczcie sami:

Spot został opublikowany w związku z pierwszym ogólnopolskim świętem "Wdzięczni polskiej wsi". Uroczyste obchody tego święta rozpoczęły się w Wąwolnicy (woj. Lubelskie) na błoniach Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej.

Od godz. 12 trwa msza św. pod przewodnictwem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika. W mszy uczestniczy m.in. premier Mateusz Morawiecki.

W programie święta znalazły się też m.in. wręczenie wyróżnień dla rolników i kół gospodyń wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych, a także piknik rodzinny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Donald Trump polecił Pentagonowi stworzenie "dowództwa kosmicznego"

Pentagon / By David B. Gleason from Chicago, IL - The Pentagon, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4891272

  

Donald Trump polecił dzisiaj Pentagonowi stworzenie nowego dowództwa wojskowego, odpowiedzialnego za działalność wojskową USA w przestrzeni kosmicznej. Według Associated Press decyzja ta jest wynikiem obaw prezydenta USA przed działaniami Chin i Rosji.

W wiadomości do szefa Pentagonu Jima Mattisa, opublikowanej przez Biały Dom, Trump zlecił mianowanie starszego oficera, który będzie nadzorował nowe dowództwo wojskowe. Jego celem, jak pisze AP, będzie nadzorowanie i organizowanie operacji kosmicznych, przyspieszanie postępu technicznego w tym zakresie oraz znajdowanie bardziej skutecznych sposobów na ochronę zasobów USA w kosmosie, przede wszystkim amerykańskich satelitów, niezbędnych dla sił amerykańskich w zakresie nawigacji, komunikacji i nadzoru.

Według AP decyzja Trumpa wynika z jego rosnących obaw przed działaniami Chin i Rosji, które, zdaniem amerykańskiego prezydenta, opracowują możliwości zakłócenia, wyłączenia lub nawet zniszczenia amerykańskich satelitów.

Przemawiając w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie, wiceprezydent Mike Pence powiedział: "Nowa era amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego w kosmosie zaczyna się dzisiaj".

Według jednego urzędników amerykańskiej administracji, na którego powołuje się AP, nowe dowództwo ma składać się z 600 pracowników, rekrutowanych z istniejących obecnie wojskowych biur kosmicznych. W następnych latach liczba ta ma zwiększyć się o 1000 osób, a całe przedsięwzięcie w najbliższych pięciu latach ma kosztować ok. 800 milionów dolarów.

W czerwcu br. Donald Trump zapowiedział, że poleci Pentagonowi utworzyć amerykańskie "siły kosmiczne" jako "oddzielny, lecz równorzędny" rodzaj sił zbrojnych. Wskazał dominację USA w przestrzeni kosmicznej jako kwestię bezpieczeństwa narodowego.

"Nasze przeznaczenie poza Ziemią to nie tylko kwestia narodowej tożsamości, ale też narodowego bezpieczeństwa - mówił wówczas amerykański prezydent. - Jeśli chodzi o obronę Stanów Zjednoczonych, nie wystarczy po prostu amerykańska obecność w kosmosie. To musi być amerykańska dominacja w kosmosie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl