Gala boksu w Jastrzębiu-Zdroju. Jonak pokonał byłego olimpijczyka

/ facebook.com/damian.jonak.5

  

Damian Jonak pokonał jednogłośnie na punkty boksera z Uzbekistanu Szerzoda Husanowa w ośmiorundowej walce wieczoru JSW Boxing Night w Jastrzębiu-Zdroju.

Sędziowie punktowali: 77:75, 78:74, 77:75.

Przed przystąpieniem do piątkowej walki w wadze średniej obaj nie przegrali na zawodowych ringach. Jonak mógł się pochwalić dorobkiem 40-0-1 a rywal 21-0-1. W karierze amatorskiej Husanow zdobył brązowe medale MŚ w 2001 (Jonak wywalczył wówczas brąz ME juniorów) i 2003 roku, wystąpił na igrzyskach w Sydney oraz Atenach, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

Pojedynek nie był jednostronny. W drugiej rundzie Polak przeżywał trudnej chwile, ale ostatecznie nie znalazł się na deskach. Jednak im bliżej było końca pojedynku, tym wyraźniej widać było przewagę Polaka.

35-letni Jonak, członek górniczej Solidarności, jest sportowcem bardzo popularnym na Śląsku. W jastrzębskiej hali podczas walki kibice głośno go wspierali.

Gala została zorganizowana z okazji jubileuszu 25-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiemy, kiedy zapadnie wyrok ws. Małkowskiego!

/ TELEWIZJA KOPERNIK kopernik.tv

  

Sąd Rejonowy w Olsztynie ogłosi wyrok w procesie oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Małkowskiego, 28 grudnia. We wtorek sąd zakończył jego proces. Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami.

Ponieważ proces toczy się z wyłączeniem jawności, nie są znane szczegóły. Wiadomo jedynie, że Małkowski utrzymuje, iż jest niewinny.

Zakończony obecnie proces Małkowskiego (zgadza się na podanie nazwiska) był drugim w tej sprawie.

W 2015 r. (po czteroletnim procesie) Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał go na 5 lat więzienia oraz zakazał przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Małkowski został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz jej molestowania - przy czym, w ocenie sądu - czynów tych miał się dopuścić, wykorzystując relację zależności.

Sąd Okręgowy w Elblągu, rozpatrując apelację, uchylił jednak wyrok i sprawę skierował do ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Rozpatrywał ją obecnie sąd rejonowy w Olsztynie.

Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 r., przez prawie dwie kadencje - do 2008 r., gdy mieszkańcy Olsztyna odwołali go w referendum lokalnym po wybuchu tzw. seksafery w ratuszu. Mimo toczącego się śledztwa, a potem nierozstrzygniętej sprawy przed sądem, Małkowski trzykrotnie w 2010 r., 2014 r. i 2018 r. kandydował na prezydenta Olsztyna. Za każdym razem przegrywał w II turze z obecnym włodarzem miasta Piotrem Grzymowiczem. Zdobywał natomiast mandat radnego, który obecnie także sprawuje. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl