Kradli alkohol... zapomnieli plecaka

/ Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, opisywana historia wydarzyła się naprawdę. Dwaj złodzieje w jednym z dyskontów w Lublinie próbowali ukraść kilka butelek alkoholu. To nie był jednak ich dzień. Najpierw na drodze stanął im ochroniarz, a później sprawcy w całym tym zamieszaniu zgubili plecak. Na tym jednak historia się nie kończy...

Jak się dowiadujemy, do jednego z dyskontów na lubelskich Bronowicach weszło dwóch mężczyzn. Jeden przytrzymywał automatyczne drzwi, drugi natomiast zabrał metalowy koszyk kierując się do półek z alkoholem. Już z trzema butelkami skierował się do wyjścia. W tej chwili interweniował pracownik ochrony. Kiedy na zewnątrz sklepu próbował odebrać skradziony towar, jeden ze sprawców trzymanym w ręku plecakiem uderzył go w głowę. Sprawcy rzucili się do ucieczki pozostawiając na miejscu łup i... plecak, który ostatecznie ich pogrążył.
 
Ochroniarz z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Powiadomieni o zdarzeniu policyjni wywiadowcy skierowali się na miejsce zdarzenia zauważyli kręcącego się nieopodal mężczyznę. Okazało się, że to jeden ze sprawców wrócił na miejsce po... pozostawiony przed sklepem plecak.
 

- 30-latek został zatrzymany. Był nim mieszkaniec Lublina wielokrotnie notowany za rozboje. W plecaku, po który przeszedł, policjanci znaleźli metalowe narzędzie.  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci z VI komisariatu będą wykonywać z zatrzymanym czynności procesowe. Łup o wartości ponad 100 złotych został odzyskany. Funkcjonariusze ustalają personalia drugiego ze sprawców – informuje lubelska policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Coraz więcej obcokrajowców chce pracować w Łódzkiem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/rawpixel

  

Trzy lata temu w Łódzkiem przebywało i pracowało 30 razy mniej obcokrajowców niż obecnie. Teraz o zalegalizowanie zatrudnienia i pobytu stara się ogromna liczba cudzoziemców z różnych stron świata. Dlatego musimy lepiej współpracować z pracodawcami zatrudniającymi obcokrajowców oraz z takimi osobami pracującymi i mieszkającymi w województwie łódzkim – przekonuje prof. Zbigniew Rau, wojewoda łódzki. 

W Łódzkiem cudzoziemcy są zatrudniani przez duże i małe firmy.

– Duże przedsiębiorstwa mają duże doświadczenie w przyjmowaniu do pracy obcokrajowców. Takie firmy zatrudniają specjalnie przeszkolonych pracowników, którzy pomagają gościom z zagranicy zalegalizować pracę i pobyt w Polsce. Małym firmom więcej muszą pomagać pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Drobni przedsiębiorcy nie mają doświadczenia w załatwianiu spraw urzędowych

– zaznacza wojewoda łódzki. 

Zdaniem dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŁUW Małgorzaty Wójcik-Powłoki zwiększanie się liczby obcokrajowców chcących pracować i mieszkać w Polsce najlepiej potwierdzają statystyki.

– W 2014 r. o zezwolenie na pracę starały się tylko 962 osoby. W 2017 r. było to 22 tys. obcokrajowców, a tylko do sierpnia 2018 r. o pozwolenie na pracę wystąpiło aż 25 tys. cudzoziemców. Z tej przyczyny musimy polepszać jakość naszych usług i zwiększać ich dostępność. Mamy m.in. elektroniczny rejestrator wizyt, nowoczesną salę obsługi klientów, infolinię, call center czy infokioski

– mówi dyrektor Małgorzata Wójcik-Powłoka.

Cudzoziemcy mogą też korzystać z filii Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŁUW, które znajdują się w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach. Łódzki Urząd Wojewódzki pozyskał w tym roku środki zewnętrzne w wysokości ponad 4,7 mln zł. Zostały one przeznaczone na polepszenie jakości obsługi obcokrajowców. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie Dodatek Łódzki

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl