Kradli alkohol... zapomnieli plecaka

/ Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Choć brzmi to dość nieprawdopodobnie, opisywana historia wydarzyła się naprawdę. Dwaj złodzieje w jednym z dyskontów w Lublinie próbowali ukraść kilka butelek alkoholu. To nie był jednak ich dzień. Najpierw na drodze stanął im ochroniarz, a później sprawcy w całym tym zamieszaniu zgubili plecak. Na tym jednak historia się nie kończy...

Jak się dowiadujemy, do jednego z dyskontów na lubelskich Bronowicach weszło dwóch mężczyzn. Jeden przytrzymywał automatyczne drzwi, drugi natomiast zabrał metalowy koszyk kierując się do półek z alkoholem. Już z trzema butelkami skierował się do wyjścia. W tej chwili interweniował pracownik ochrony. Kiedy na zewnątrz sklepu próbował odebrać skradziony towar, jeden ze sprawców trzymanym w ręku plecakiem uderzył go w głowę. Sprawcy rzucili się do ucieczki pozostawiając na miejscu łup i... plecak, który ostatecznie ich pogrążył.
 
Ochroniarz z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Powiadomieni o zdarzeniu policyjni wywiadowcy skierowali się na miejsce zdarzenia zauważyli kręcącego się nieopodal mężczyznę. Okazało się, że to jeden ze sprawców wrócił na miejsce po... pozostawiony przed sklepem plecak.
 

- 30-latek został zatrzymany. Był nim mieszkaniec Lublina wielokrotnie notowany za rozboje. W plecaku, po który przeszedł, policjanci znaleźli metalowe narzędzie.  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci z VI komisariatu będą wykonywać z zatrzymanym czynności procesowe. Łup o wartości ponad 100 złotych został odzyskany. Funkcjonariusze ustalają personalia drugiego ze sprawców – informuje lubelska policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla twórców neonazistowskiej strony internetowej

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

  

Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj, że aresztowała trzech mężczyzn określanych przez nią jako "twórcy hiszpańskiej wersji jednej z najbardziej wpływowych neonazistowskich stron internetowych" na świecie.

Mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat zostali aresztowani w Barcelonie, Tarragonie i Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii.

"Byli administratorami hiszpańskiej wersji strony internetowej, propagującej treści antysemickie, rasistowskie i homofoniczne i zasilali hiszpańską wersję pewnej gazety internetowej ze Stanów Zjednoczonych propagującej ideologię neonazistowską i postać Adolfa Hitlera"

- podała policja w komunikacie.

Grupą kierował 29-letni Hiszpan mieszkający w Szwajcarii, którego strony internetowe są punktem odniesienia dla neofaszystów na całym świecie.

"Dobrze znany w sieci osobnik miał rozpocząć swą działalność prowadzeniem bloga pod tytułem - Alerta Judiada (alert żydostwo), na którym głównie publikował artykuły i nagrania wideo o treści antysemickiej, ale również skierowane przeciwko społeczności LGBT i ruchom feministycznym; miał około 50 tysięcy subskrybentów" 

- podały źródła policyjne.

Operacja w Hiszpanii została przeprowadza we współpracy z Europolem i szwajcarską policją. Według hiszpańskiej policji trójka zatrzymanych używała fałszywych tożsamości i serwerów komputerowych za granicą, aby ukryć swoje miejsce zamieszkania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl