Utrudnienia na S8. Spłonął tir

/ pixabay.com/jackal211/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Po pożarze tira w nocy ze środy na czwartek są utrudnienia dla kierowców na drodze S8 Warszawa-Białystok na początku obwodnicy Zambrowa - od strony Warszawy - podała straż pożarna. Utrudnienia mogą jeszcze trwać, nie krócej niż dwie godziny - ocenia policja.

Przed godziną ósmą odblokowano jeden pas drogi - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Krajewo-Korytki na odcinku S8 Zambrów-Ostrów Mazowiecka. Wcześniej droga była zablokowana, obwiązywały objazdy.

Przed godziną czwartą rano straż pożarna dostała informację o palącej się tam ciężarówce z ładunkiem folii rolniczej w belach. Tir i ładunek spłonął, w miejscu pożaru została także uszkodzona infrastruktura drogi - poinformował kpt. Mariusz Wąsewicz z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Policja podaje, że nie ma ofiar tego zdarzenia.

Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej, strażacy zakończyli już swoje działania. Wąsewicz wyjaśnił, że po usunięciu pojazdu z drogi strażacy będą przekazywać miejsce zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zanim droga zostanie ponownie dopuszczona do ruchu, powinna być odpowiednio oznakowana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla twórców neonazistowskiej strony internetowej

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

  

Hiszpańska policja poinformowała dzisiaj, że aresztowała trzech mężczyzn określanych przez nią jako "twórcy hiszpańskiej wersji jednej z najbardziej wpływowych neonazistowskich stron internetowych" na świecie.

Mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat zostali aresztowani w Barcelonie, Tarragonie i Saragossie na północnym wschodzie Hiszpanii.

"Byli administratorami hiszpańskiej wersji strony internetowej, propagującej treści antysemickie, rasistowskie i homofoniczne i zasilali hiszpańską wersję pewnej gazety internetowej ze Stanów Zjednoczonych propagującej ideologię neonazistowską i postać Adolfa Hitlera"

- podała policja w komunikacie.

Grupą kierował 29-letni Hiszpan mieszkający w Szwajcarii, którego strony internetowe są punktem odniesienia dla neofaszystów na całym świecie.

"Dobrze znany w sieci osobnik miał rozpocząć swą działalność prowadzeniem bloga pod tytułem - Alerta Judiada (alert żydostwo), na którym głównie publikował artykuły i nagrania wideo o treści antysemickiej, ale również skierowane przeciwko społeczności LGBT i ruchom feministycznym; miał około 50 tysięcy subskrybentów" 

- podały źródła policyjne.

Operacja w Hiszpanii została przeprowadza we współpracy z Europolem i szwajcarską policją. Według hiszpańskiej policji trójka zatrzymanych używała fałszywych tożsamości i serwerów komputerowych za granicą, aby ukryć swoje miejsce zamieszkania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl