"Mieszkanie Plus" w Kaliszu? "To możliwe" - zapowiada Piotr Kaleta

/ fot. premier.gov.pl

  

W Kaliszu są dwie lokalizacje, na których może powstać łącznie 600 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus – poinformował dziś na konferencji prasowej kandydat PiS na prezydenta miasta Piotr Kaleta. Towarzyszył mu Artur Soboń - wiceminister inwestycji i rozwoju.

Piotr Kaleta poinformował, że Kalisz nie uczestniczy w żadnym programie rządowym, a jako przykład wskazał na program Mieszkanie Plus. Tymczasem – jak podkreślił, w Kaliszu są dwie lokalizacje, na których może powstać łącznie 600 mieszkań.

Chodzi o tereny przy ulicach Melcera Henryka i Stawiszyńskiej, które jak poinformował obecny na konferencji wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, są własnością Skarbu Państwa oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

„Inwestycje na etapie projektowania można zacząć już w przyszłym roku, ale żeby do tego doszło, potrzebna jest współpraca samorządu z rządem” – powiedział wiceminister i wskazał na Piotra Kaletę, jako kandydata PiS na prezydenta, który „jest sprawdzonym człowiekiem, wiarygodnym w swoim postępowaniu i daje gwarancję realizacji programu wyborczego, bo nasz rząd jest wiarygodny w skali kraju”.

Soboń podkreślił, że rząd „niezwykle poważnie” traktuje samorząd jako partnera w zakresie polityki mieszkaniowej.

Wiceminister przypomniał, że w Polsce brakuje ok. 2,5 mln mieszkań i „takich mieszkań dostępnych cenowo brakuje również w Kaliszu” – oświadczył.

Piotr Kaleta powiedział, że dlatego postanowił kandydować na prezydenta, ponieważ „o Kalisz trzeba dbać, sprawić, żeby mógł się odpowiednio rozwijać i stał się bardzo ważnym ośrodkiem, nie tylko w Wielkopolsce" 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

164 państwa podpisały ONZ-owski pakt o migracji. Polska wycofała się z jego ratyfikacji

/ flickr.com/sanjitbakshi/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Większość państw ONZ - 164 - przyjęła dzisiaj w Marrakeszu niewiążący pakt w sprawie migracji - poinformował marokański minister spraw zagranicznych Nasser Burita. Z podpisania paktu wycofały się m.in. Stany Zjednoczone, Polska oraz Węgry.

Pakt GCM (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) ma być pierwszym dokumentem kompleksowo regulującym międzynarodowe przepływy osób. Nie będzie miał mocy prawnie wiążącej, ma za to upowszechnić standardy i normy dotyczące migracji oraz ułatwić współpracę państw w tym zakresie.

Dokument został w Marrakeszu przyjęty przez aklamację, ale z podpisania paktu wycofało się kilka krajów, m.in. Polska, Austria, Bułgaria, Czechy, Łotwa, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Australia, Izrael i USA. Z powodu sporu o pakt rozpadła się w Belgii koalicja rządząca.[polecam:https://niezalezna.pl/248422-kraje-unii-na-nie-dla-porozumienia-onz-a-unijny-komisarz-swoje-bruksela-bedzie-wywierac-presje] [polecam:https://niezalezna.pl/249078-bunt-belgijskiego-ministra-przeciwko-polityce-migracyjnej-bdquonie-chce-miec-z-tym-nic-wspoacutelnegordquo]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl