„Gazeta Polska” ujawnia: Operacja „umoczyć premiera”. Śledczy dotarli do istotnych dowodów

Pramier Mateusz Morawiecki / Fotomag/Gazeta Polska

  

Jak czytamy dziś na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Prokuratura badająca aferę GetBacku posiada pliki z nagraniami, które miały być polisą ubezpieczeniową byłego prezesa tej spółki Konrada K. Zarejestrowano rozmowy z osobami kojarzonymi z szefem rządu. „Gazeta Polska” dotarła do fragmentów jednego z nagrań.

Śledczy Prokuratury Regionalnej w Warszawie oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne badają w aferze GetBack wątki związane z kilkoma bankami, a w śledztwie przewijają się nazwiska paru bardzo znanych biznesmenów. Dotychczas zostało zatrzymanych 12 osób. Osiem przebywa w areszcie, w tym Konrad K., były prezes GetBacku.

„GP” dowiedziała się, że istotnymi dowodami w śledztwie są nagrania rozmów, które odkryto w telefonach, komputerach oraz pendrive’ach należących do współpracowników Konrada K. – Kingi M.-P. i Radosława K. To według rozmówców „GP” członkowie nieformalnej grupy, która na zlecenie byłego prezesa GetBacku miała zbierać informacje i materiały dotyczące środowiska premiera Mateusza Morawieckiego.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie", a szczegóły i fragmenty nagrań - już jutro w tygodniku "Gazeta Polska"! Nie przegap!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antyterrorysta postrzelony przez napastnika. W tle zamachu wcześniejsze morderstwo

/ World News Nest

  

Sprawca strzelaniny w Strasburgu miał być we wtorek zatrzymany przez żandarmerię za udział w napadzie rabunkowym, podczas którego doszło do zabójstwa - podaje France TV Info.

Bilans ofiar śmiertelnych strzelaniny w Strasburgu wzrósł do czterech. Sprawca zamachu został osaczony przez policję, trwała wymiana ognia - ale zamachowiec się wymknął. Podczas akcji został przez niego postrzelony żołnierz z antyterrorystycznych sił operacyjnych Sentinelle.

Sprawca, który zaatakował ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum miasta, był uzbrojony w broń palną i nóż. W Strasburgu wdrożono tzw. Biały Plan, który oznacza stan pełnej gotowości dla służb ratunkowych i szpitali. [polecam:https://niezalezna.pl/249845-parlament-europejski-zablokowany-wokol-gmachu-policyjny-kordon]

Niemiecka policja z sąsiadującej z Alzacją Badenii-Wirtembergii poinformowała na Twitterze, że wzmacnia kontrolę na moście łączącym Strasburg z miastem Kehl w Niemczech.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl